Adam Bielan. Flickr/Gage SkidmoreŹródło: Flickr/Gage Skidmore
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 30 Czerwca 2020

Sztab Andrzeja Dudy o zaproszeniu na debatę poza TVP: "Lepiej, żeby pan prezydent był pytany przez mieszkańców, a nie dziennikarzy, którzy są stronniczy"

"To dyktat i my się na to nie zgadzamy" - tak sztab Andrzeja Dudy skomentował zaproszenie na debatę przedwyborczą do TVN, Wirtualnej Polski i Onetu. Rzecznik sztabu Adam Bielan powiedział, że jego zdaniem to formuła zaproponowana przez TVP jest najbardziej uczciwa.

Na ostatnią debatę przedwyborczą zorganizowaną przez TVP spadła fala krytyki. Komentatorzy i większość przepytywanych kandydatów krytycznie odnosiło się do pytań zadawanych przez prowadzącego Michała Adamczyka. Przed II turą wyborów, TVN we współpracy z Onetem i Wirtualną Polską zaprosiła Rafała Trzaskowskiego i Andrzeja Dudę na własną debatę. Sztabowcy urzędującego prezydenta RP skomentowali zaproszenie.

Debata sprawiedliwa według sztabu Dudy tylko w TVP?
 

„To dyktat i my się na to nie zgadzam. Myślę, że formuła zaproponowana przez TVP jest najbardziej uczciwa. Tam pytać będą mieszkańcy, a nie dziennikarze dogadani z jednym lub drugim sztabem” – powiedział w rozmowie z dziennikarzami wp.pl rzecznik sztabu Andrzej Dudy, Adam Bielan. Jednocześnie podkreślił, że rodzaj debaty, jaką chce przeprowadzić TVP może być bardzo kłopotliwa dla Rafała Trzaskowskiego, gdyż jak sugeruje Bielan, kandydat KO boi się pytań od wyborców. Prezydent Warszawy potwierdził swój udział w debacie organizowanej TVN, WP, Onetu i TVN24, komentując zaproszenie na Twitterze: „…chciałem debaty, chcę debaty i będę na debacie”.

Z kolei o udział Andrzeja Dudy w tej debacie rzecznik sztabu prezydenta zapytany został wczoraj TVN24. - Jest gotowy spotkać się na debacie, akurat w czwartek mamy duże spotkanie z mieszkańcami woj. lubuskiego, ale mamy zaproszenie ze strony TVP. Czekamy na Rafała Trzaskowskiego - oznajmił. Pytany o inny termin nie udzielił jednoznacznej odpowiedzi. - Pan prezydent Andrzej Duda wziął już udział w dwóch debatach, teraz weźmie udział w trzeciej. Mamy zaproszenia na wiele debat, gdybyśmy odpowiadali na wszystkie tego typu zaproszenia, nie robilibyśmy nic innego, tylko jeździlibyśmy po debatach - mówił Bielan w Onecie.


 

Szczegóły wspólnej debaty

 
Spotkanie dwóch kandydatów miałoby się odbyć wedle ściśle określonych zasad. O kolejności wypowiedzi, zabieraniu głosu, podsumowaniu i miejscu w studio decydowałoby losowanie. Formuła debaty zakładała pytania od dziennikarzy, wzajemne riposty, zadawanie pytań kontrkandydatowi oraz wolne wypowiedzi.

DZISIAJ GRZEJE: 1. A jednak nie byli sobie przeznaczeni? Brad Pitt miał wyrzucić ją z domu 2. Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia nie napawają optymizmem. Kolejne zgony, wiele zachorowań

Dyskusja miałaby się odbyć 2 lipca o godzinie 19:25, poprowadziliby ją Monika Olejnik (TVN24), Grzegorz Kajdanowicz (TVN/TVN24), Marek Kacprzak (WP) oraz Andrzej Stankiewicz (Onet).

Źródło: [wp.pl, Onet]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia nie napawają optymizmem. Kolejne zgony, wiele zachorowań
  2. A jednak nie byli sobie przeznaczeni? Brad Pitt miał wyrzucić ją z domu
  3. Lek na Covid-19 tylko dla bogatych. Niebotyczna cena
  4. Surowy zakaz w centrum Amsterdamu. Wszystko przez turystów