Donald Trump. Flickr/Gage SkidmoreŹródło: Flickr/Gage Skidmore
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 29 Czerwca 2020

Donald Trup z nakazem aresztowania. Ma się czego obawiać?

Iran wydał nakaz aresztowania Donaldem Trumpem i poprosił Interpol o pomoc w zatrzymaniu prezydenta USA. Chodzi o atak z użyciem drona, w którym na początku stycznia zginął irański generał Kasem Sulejmani.

Iran domaga się ukarania Donalda Trumpa i kilkudziesięciu osób z jego otoczenia, które mogły być zamieszane w atak przy użyciu drona, podczas którego zginął irański generał Kasem Sulejamani, o czym informuje Al Jazeera.

Donald Trump oskarżony przez Iran


W poniedziałek rano prokurator z Teheranu, Ali Alqasimehr oświadczył, iż Donald Trump i 30 innych osób zostały oskarżone o udział w ataku z 3 stycznia. Podczas operacji amerykańskiego drona zginał generał Sulejmani. Irański sędzia twierdzi, że prezydent USA otrzymał zarzuty o morderstwo i terroryzm. Prokurator nie wskazał nazwisk żadnej z oskarżonych osób, poza Trumpem. Jak podaje irańska agencja informacyjna ISNA, wyrok zostanie podtrzymany nawet po tym, jak Trump straci fotel prezydencki w najbliższych wyborach.

Iran domaga się od Interpolu zatrzymania Donalda Trumpa


Jak na razie sprawy nie skomentował ani Biały Dom, ani Interpol. Iran domaga się, aby Donald Trump i reszta oskarżonych osób były umieszczone na liście ściganych obok największych terrorystów na świecie. Jak podaje Al Jazeera, wątpliwe jest to, czy Interpol wysłucha tej prośby, gdyż wytyczne tej organizacji nie zezwalają jej na takie działania.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Gdzie była Kinga Duda podczas wyborów prezydenckich? Prawda dla wielu może być zaskakująca, niebywałe 2. Ujawniamy prawdę o dzieciach polskich prezydentów. Oto czym się teraz zajmują

Generał Sulejmani był jedną z najwybitniejszych postaci na irańskiej scenie politycznej. Dowodził brygadzie Al-Kuds, która wchodzi w skład irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej. Zginał 3 stycznia 2020 roku podczas ataku amerykańskiego drona bojowego w Bagdadzie.

Źródło: [Al Jazeera, rp.pl]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gdzie była Kinga Duda podczas wyborów prezydenckich? Prawda dla wielu może być zaskakująca, niebywałe
  2. Ujawniamy prawdę o dzieciach polskich prezydentów. Oto czym się teraz zajmują
  3. W jednej z komisji frekwencja wyniosła ponad 100 proc. Jak to możliwe?
  4. Biskup Janiak ma poważne kłopoty. Rusza pilna wizytacja w seminarium diecezji kaliskiej, będą konsekwencje

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News