Wybory. Flickr/Anna WoźniakŹródło: Flickr/Anna Woźniak
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 29 Czerwca 2020

W jednej z komisji frekwencja wyniosła ponad 100 proc. Jak to możliwe?

W pierwszej turze wyborów prezydenckich odnotowano frekwencję na poziomie 63,97 procent. W jednej z komisji zagłosowało ponad 100 procent upoważnionych do głosowania. Jak to możliwe?

Sondażowe wyniki wyborów poznaliśmy wczoraj po godzinie 21. Dzisiaj rano Państwowa Komisja Wyborcza podała już dane z 99,77 proc. obwodów.

Komisja w Mielnie z najwyższa frekwencją


Najwyższy odsetek osób, które przystąpiły do głosowania względem upoważnionych odnotowano w Mielnie. Z 8 859 upoważnionych obywateli swój głos oddało aż 7 521 osób. W tym mieście frekwencja wyniosła 84,9 procent. Jeśli spojrzeć na porównanie procentowe oddanych głosów wsi z miastami to różnica nie jest tak duża. W największych miastach wyniosło ono 69,8 procent, natomiast na wsi 61 procent.

Komisja z ponad 100 procentową frekwencją?

W jednej z komisji wyborczych odnotowano frekwencję na poziomie powyżej 100 procent. Wynika to z niedokładności związanych z głosowaniem korespondencyjnym. Do takiej sytuacji doszło w Sarbinowie, gdzie komisja otrzymała 2292 kart do głosowania (wliczając w to karty awaryjne).

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ujawniamy prawdę o dzieciach polskich prezydentów. Oto czym się teraz zajmują 2. Duda, Trzaskowski i ich majątki. Czym mogą pochwalić się kandydaci na prezydenta? Można się zdziwić

Wydano 2191 kart w komisji oraz 5 pakietów wysłano do osób głosujących korespondencyjnie. Z urny wyjęto 2200 oddanych ankiet wyborczych, chociaż uprawnionych do głosowania było 2196 mieszkańców Sarbinowa. Wynik nie został sfałszowany, tylko zinterpretowany przez komisję - donosi portal wp.pl

Źródło: [wp.pl]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ujawniamy prawdę o dzieciach polskich prezydentów. Oto czym się teraz zajmują
  2. Duda, Trzaskowski i ich majątki. Czym mogą pochwalić się kandydaci na prezydenta? Można się zdziwić
  3. Ma dojść do fuzji ugrupowań. Sojusz Lewicy Demokratycznej i Wiosny jako jedna partia?
  4. Terroryści zaatakowali giełdę. 9 osób nie żyje

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News