Policja. WikipediaŹródło: Wikipedia
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 26 Czerwca 2020

Częste i urągające godności przesłuchania. "Wkurzeni Obywatele": Policja robi to na wyraźne polecenie partii rządzącej

Długie przesłuchania, zabieranie banerów i rozbieranie do rosołu – "Wkurzeni Obywatele" twierdzą, że właśnie na takie metody śledcze są narażeni. Ich zdaniem, policja przed wyborami działa na wyraźne polecenie rządu.

„Wkurzeni Obywatele” to grupa aktywistów, którzy znani są głównie z protestu na rynku głównym w Krakowie, na którym pojawili się z figurą przedstawiającą Andrzeja Dudę. Wówczas interwencja policji zakończyła się odebraniem kukły z podobizną prezydenta przez policjantów w cywilu.
 

Czy policja posuwa się zbyt daleko?
 

„Wkurzeni Obywatele” po raz kolejny wyszli na ulice Krakowa. Tym razem protestowali pod komisariatem policji w Krakowie i wolność słowa, wolność do krytyki oraz możliwość wykorzystywania satyry do oceniania postępowania osób publicznych. „Ludzie w moim wieku pamiętają, jak się zachowywała milicja i zaczyna się to robić bardzo podobne, i to nas po prostu drażni – mówi Wojciech Broniewski z „Wkurzonych Obywateli” dla serwisu tvn24.pl. Dzisiejszy protest ma związek z wydarzeniami sprzed kilku dni na Rynku Głównym w Krakowie, kiedy to policjanci odebrali protestującym banery z hasłami i karykaturalną podobiznę Andrzeja Dudy. Osoby, którym została odebrana kukła zostały zabrane na komisariat i przesłuchane w sposób uwłaczający człowiekowi – tak twierdzą „Wkurzeni Obywatele”, których opinię podaje tvn24.pl.
 

„Chcemy policji, a nie milicji”
 

„Wkurzeni Obywatele” zwracają uwagę na fakt, że policja działa na wyraźne polecenie partii rządzącej. „Wydaje mi się, że wielu funkcjonariuszy może się zachowywać na zasadzie takiej, że wie, czego się od nich spodziewa w danej sytuacji. Czy za tym idą rozkazy? Tego nie wiem” – mówi Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich dla tvn24.pl. Rzeczni ma również problem ze zrozumieniem sytuacji, w których za każdym razem, gdy na ulicę Warszawy wyjeżdża przyczepa tak zwanej „Lotnej Brygady Opozycji”, towarzyszy jej policja.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Lokalny polityk PiS wysyłał nastolatkowi odrażające treści. Postawiono mu poważne zarzuty 2. Niebezpieczeństwo na wakacjach, zachowajcie ostrożność. Oszuści wykradli rekordowe sumy pieniędzy


„Policja robi to na wyraźne polecenie partii rządzącej. Wydaje mi się, że nacisk zwierzchników jest możliwie nadgorliwie odbierany przez ich podwładnych” – powiedział Piotr Łopaciuk z „Lotnej Brygady Opozycji”.

Źródło: [tvn24.pl]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lokalny polityk PiS wysyłał nastolatkowi odrażające treści. Postawiono mu poważne zarzuty
  2. Niebezpieczeństwo na wakacjach, zachowajcie ostrożność. Oszuści wykradli rekordowe sumy pieniędzy
  3. Prezenterka TVP o "W pustyni i w puszczy": "Uczy pogardy"
  4. Bp Edward Janiak na wygnaniu, musiał opuścić diecezję. Gdzie się teraz podzieje?