Duda i Trump. Flickr/The White HouseŹródło: Flickr/The White House
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 25 Czerwca 2020

Nieoczekiwana zamiana miejsc. Tym razem to Duda siedzi, a Trump stoi

Zdjęcie ze spotkania Andrzej Dudy z Donaldem Trumpem niezwykle szybko obiegło media społecznościowe. Na jednej z fotografii Andrzej Duda zasiada na krześle, z kolei Donald Trump stoi obok niego. Co było powodem tej nieoczekiwanej zamiany miejsc?

Komentatorzy polityczni dopatrują się nawiązań do sytuacji z 2018 roku, gdy Andrzej Duda stał przy Donaldzie Trumpie podczas podpisywania deklaracji o partnerstwie strategicznym. Wówczas media w Polsce uznały to za dyplomatyczną wpadkę. Szczególnie media sprzyjające opozycji przez długi czas wypominały to Andrzejowi Dudzie.

Andrzej Duda i Donald Trump

Spotkanie Dudy z Trumpem


Andrzej Duda został powitany przez prezydenta Stanów Zjednoczonych bardzo ciepło. „Nigdy nie mieliśmy lepszych relacji niż teraz. To zaszczy, że mogę Pana tu gościć” – mówił Donald Trump witając prezydenta Polski w Białym Domu. Jak podaje serwis gazeta.pl spotkanie miało na celu ustalenie zasad współpracy militarnej, gospodarczej i energetycznej. Jednym z tematów było też zwiększenie obecności wojsk USA w Polsce. Prezydent Trump okazał Andrzejowi Dudzie swoje poparcie w zbliżających się wyborach prezydenckich, zaznaczając, że ich współpraca będzie dalej kontynuowana.

Zamiana ról podczas spotkania Duda-Trump

Tuż po wizycie Kancelaria Prezydenta opublikowała zdjęcia z przebiegu spotkań w Waszyngtonie. Na jednej z fotografii widać Andrzeja Dudę, który podpisuje dokument siedząc, z kolei Donald Trump stoi obok niego. Jak podaje serwis gazeta.pl być może jest to nawiązanie do dyplomatycznej wpadki prezydenta Dudy z 2018 roku, kiedy opublikowana zdjęcie w odwrotnej konfiguracji. Tym razem role się zamieniły i to Duda siedzi na krześle.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Danuta Holecka nie od zawsze była dziennikarką. Głęboko skrywane sekrety jej przeszłości wyszły na światło dzienne 2. Okropne i oburzające. Odbyła się msza w intencji księdza, który wykorzystywał i krzywdził dzieci, brak słów

Nie jest do końca pewne, co tak naprawdę podpisuje Andrzej Duda. Internauci od razu zaczęli naśmiewać się, iż to zwykła księga gości, która podpisuje każda osoba odwiedzająca Biały Dom.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Danuta Holecka nie od zawsze była dziennikarką. Głęboko skrywane sekrety jej przeszłości wyszły na światło dzienne
  2. Międzynarodowa organizacja krytykuje TVP. Zarzuty są poważne
  3. Premier zapowiedział nieoczekiwane pilne zmiany. Dotyczą powrotu dzieci do szkół, rodzice mogą się martwić
  4. Dokończy wielką sagę! George R.R. Martin zabrał się za pisanie

Źródło: [dziennik.gazeta.pl]


Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News