Granica. PIOTR BLAWICKI/East NewsŹródło: PIOTR BLAWICKI/East News
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 14 Lipca 2020

Niemcy odgradzają się od Polski. Budują 50 km płot na granicy

Niemcy tworzą płot na granicy w rejonie Meklemburgia-Pomorze Przednie. Ma on zapobiec przenoszeniu groźnej choroby, która występuje w Polsce.

Meklemburgia-Pomorze Przednie w obawie przed afrykańskim pomorem świń (ASF) tworzy płot ochronny. Wirusa przenoszą zarażone dziki, które przybywają do Niemiec z Polski.

Płot na granicy Niemiec i Polski

Tymczasowa bariera ma obejmować tereny od Ladenthin, Linken aż do wyspy Uznam. Płot ma zostać stworzony z druta kolczastego, który ma zapobiec przemieszczaniu się dzików z Polski. Jego długość wyniesie ponad 50 kilometrów. Pierwsze takie ogrodzenie powstało wzdłuż autostrady A11, która prowadzi od Szczecina do Berlina i liczy 40 kilometrów. Nowy płot ma powstać zaledwie parę metrów od pasa granicznego.

Przeszkoda dla zarażonych dzików

Pierwszy przypadek dzika zarażonego wirusem ASF odkryto kilka tygodni temu na terenie Polski. Zwierzę znaleziono martwe zaledwie 10 kilometrów od granicy z Brandenburgią. Portal Wirtualna Polska podaje, że choroba jest bardzo groźna dla wszystkich ras świń, również tych hodowlanych.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Chcesz tanio kupić samochód? PKO BP ma świetną ofertę 2. Po zabójstwie córki Eleni zdecydowała się wykonać telefon. Niewiele osób wie o tej części tragicznej historii

Nie jest jednak żadnym zagrożeniem dla życia ludzi. W tym roku w Polsce wykryto rekordową liczbę przypadków zarażenia dzików afrykańskim pomorem świń. Pomimo iż ASF dotychczas spotykany był głównie na wschodzie Polskie, to kolejny obszar zakażeń wykryto w Wielkopolsce.

Źródło: [Wirtualna Polska]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Po zabójstwie córki Eleni zdecydowała się wykonać telefon. Niewiele osób wie o tej części tragicznej historii
  2. Chcesz tanio kupić samochód? PKO BP ma świetną ofertę
  3. Możesz dostać nawet 100 tys. zł. Wielka oferta Biedronki
  4. Rafał Trzaskowski będzie Prezydentem Warszawy na pół etatu? Nikt nie spodziewał się zaskakującej propozycji

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News