Zbigniew Ziobro. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 13 Lipca 2020

Władza zaczęła myśleć o repolonizacji mediów. I to zaledwie kilka chwil po wyborach

Przedstawiciele Zjednoczonej Prawicy odpowiedzieli na pytania dotyczące repolonizacji mediów. Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin są w tej kwestii zgodni.

Jak podaje portal tvp.info, tuż po ogłoszeniu wstępnych wyników drugiej tury wyborów prezydenckich, politycy Zjednoczonej Prawicy zostali zapytani o ich stosunek co do repolonizacji mediów. Swoje odpowiedzi przedstawicieli Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin.
 

Zbigniew Ziobro o repolonizacji mediów
 

Minister sprawiedliwości zapytany o tę kwestię odpowiedział: „Naszą troską powinna być ta zmiana, którą staraliśmy się realizować w zakresie poprawy jakości życia polskich rodzin: 500 Plus, 300 Plus, trzynasta emerytura i wiele innych programów, które temu służyły. Ale my musimy zadbać też o podstawowe mechanizmy działania demokracji i do nich należy na pewno rzetelne informowanie o tym, co dzieje się realnie w obszarze władzy publicznej w Polsce, też w czasie kampanii wyborczych” – powiedział Zbigniew Ziobro. Dodał również, że nie powinno być tak, że jedna ze stacji staje się sztabem któregoś z kandydatów, prowadząc czarną i brudną kampanię przeciwko urzędującemu prezydentowi. „Jeżeli zamkniemy na to oczy, nie wyciągniemy z tego wniosków, to się powtórzy i za trzy lata czy za pięć lat, kiedy będą kolejne wybory, wynik już może być przesądzony, ale zupełnie w innym kierunku, niż dzisiaj pokazują wstępnie sondaże” – dodał minister sprawiedliwości.
 

Jarosław Gowin również popiera repolonizację mediów
 

Podobnego zdania jest były wicepremier, Jarosław Gowin, jednak twierdzi on, iż należy wykonać to na określonych zasadach, zapewniających funkcjonowanie zasad rynkowych. W rozmowie w Radiu Zet polityk został zapytany o powrót do pomysłu repolonizacji mediów.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nie żyje wnuk Elvisa Presleya. Miał 27 lat 2. Absurdalne kazanie księdza trafiło do sieci. Tłumaczył kobietom, co mają ubierać, wielu będzie oburzonych

„To wymaga dyskusji wewnątrz obozu Zjednoczonej Prawicy. Dyskusji zarówno co do kierunku działań i – co bardzo ważne – co do charakteru tych działań. Co do zasady repolonizacji uważam, że to jest dobry kierunek, ale można to przeprowadzać wyłącznie na zasadach rynkowych, tak jak zrepolonizowaliśmy mniej więcej połowę sektora bankowego. W czasach kryzysu widać wyraźnie, że bardzo dobrze to wychodzi dla polskiej gospodarki, dla wszystkich Polaków” – powiedział lider Porozumienia.
 
Źródło: [TVP Info, Radio Zet, forsal.pl]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje wnuk Elvisa Presleya. Miał 27 lat
  2. Absurdalne kazanie księdza trafiło do sieci. Tłumaczył kobietom, co mają ubierać, wielu będzie oburzonych
  3. Tuż po wyborach pod Pałacem Prezydenckim poważny, burzliwy protest. Ludzie wychodzą na ulice, mają dość
  4. Tadeusz Rydzyk ma powody do radości. Do sieci trafiły specjalne podziękowania, redemptorysta może zacierać ręce?