Drogówka. KASIA ZAREMBA/East NewsŹródło: KASIA ZAREMBA/East News
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 10 Lipca 2020

Mandaty dla kierowców będą drastycznie wyższe? Trwa rządowa dyskusja

Według ustaleń mediów jednym z pomysłów rządu na walkę z szalejącymi po drogach kierowcami ma być podwyżka maksymalnego mandatu z 500 zł do 5 tys. zł. Mateusz Morawiecki odniósł się do doniesień.

W czwartek „Dziennik Gazeta Prawna” poinformował, że jednym z pomysłów na walkę z piractwem drogowym jest m.in. podniesienie maksymalnego mandatu aż dziesięciokrotnie – z 500 zł do 5 tys. zł. Szef rządu odniósł sie do tych doniesień.

Mandaty drastycznie wzrosną?

Portal rmf24.pl podaje, iż Mateusz Morawiecki na pytanie o podniesienie kwot mandatów odpowiedział: „myślę, że mandaty nie muszą być większe tylko musi być bardzo dobrze przeprowadzona dyskusja społeczna. Nie ma projektu teraz żadnego, tylko jest dyskusja, która odbywa się szeroko również z organizacjami pozarządowymi – jedne uważają tak, inne uważają inaczej” – tłumaczy szef rządu. Jak podaje portal rmf24.pl, premier Morawiecki twierdzi, iż dyskusja na temat zmian wysokości mandatów może potrwać jeszcze kilka miesięcy.

Premier przyznał, że o wysokości mandatów zdecydują również obywatele

„My prowadzimy po prostu szerokie konsultacje społeczne; jeżeli w wyniku konsultacji Rada Dialogu Społecznego, różne organizacje pozarządowe, obywatele przede wszystkim wypowiedzą się tak, że należy utrzymać sytuację, jaka jest dzisiaj albo posunąć trochę w prawo, trochę w lewo – tak właśnie uczynimy” – zapewnia Morawiecki w rozmowie ze stacją Polsat News.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zatrważające sceny w samym centrum Warszawy. Na miejsce ruszyły służby, mężczyzna rzucił się z pięściami na kobietę, demolował wszystko wokół 2. Były prezydent o Kaczyńskim: nie ma już przed sobą dużo czasu

Premier wypowiedział się również o rzekomej likwidacji niektórych powiatów, o którą otwarcie pytał rząd kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski: „nigdy nie było to brane pod uwagę, w ogóle nie było najmniejszej dyskusji” – tłumaczył Mateusz Morawiecki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zatrważające sceny w samym centrum Warszawy. Na miejsce ruszyły służby, mężczyzna rzucił się z pięściami na kobietę, demolował wszystko wokół
  2. Były prezydent o Kaczyńskim: nie ma już przed sobą dużo czasu
  3. Zakonnice usłyszały alarm i pobiegły do okna życia, myślały, że zastaną w nim noworodka. Niezwykle poruszająca historia, przypominamy
  4. Nagła awantura w studiu Polsatu. Prowadzący rozdzielali gości, zadziwiające sceny

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News