Krzyż na Giewoncie. Wikipedia/Forthcoming - own work, https://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Krzyż_na_Giewoncie.JPGŹródło: Wikipedia/Forthcoming - own work, https://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Krzyż_na_Giewoncie.JPG
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 9 Lipca 2020

Krzyż na Giewoncie z banerem Dudy. TPN szukał sprawcy

Na zabytkowym krzyżu na Giewoncie zawisł baner z wizerunkiem Andrzeja Dudy. Służby Tatrzańskiego Parku Narodowego podjęły interwencję.

W środę fotografia baneru wyborczego Andrzeja Dudy zawieszonego na słynnym krzyżu na szczycie Giewontu obiegła media społecznościowe. Gdy w czwartek służby Tatrzańskiego Parku Narodowego pojawiły się na miejscu, plakatu już nie było.

Plakat wyborczy na krzyżu

Według informacji portalu dziennik.pl baner pojawił się na krzyżu w środę. Przedstawiał on wizerunek prezydenta Andrzeja Dudy i skierowany był w stronę Zakopanego. Gdy następnego dnia służby TPN zjawiły się na szczycie Giewontu, baneru już nie było. Jako pierwszy o tym fakcie napisał Tygodnik Podhalański, który otrzymał fotografie plakatu od jednego z czytelników.

Plakat Andrzeja Dudy na Giewoncie

Historia krzyża na Giewoncie

Krzyż stoi na szczycie Giewontu już ponad 100 lat. W 1901 roku postawili go górale z inicjatywy proboszcza pobliskiej parafii, ks. Kazimierza Koszelewskiego. Ma on aż 17,5 metra wysokości, z czego prawie 2,5 metra znajduje się w skałach.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Tragedia w Tychach. Zabił, bo zwrócono mu uwagę o maseczkę 2. Słynny wypadek limuzyny z Beatą Szydło. W końcu zapadł wyrok, wielu może być zdumionych

Krzyż uznawany jest za zabytek, a wieszanie na nim jakichkolwiek reklam i innych przedmiotów jest nielegalne. TNP nie wie kto mógł zdecydować się na taki krok i czy faktycznie plakat zawisł na krzyżu. Istnieją teorie, że jest to zwykły fotomontaż.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragedia w Tychach. Zabił, bo zwrócono mu uwagę o maseczkę
  2. Słynny wypadek limuzyny z Beatą Szydło. W końcu zapadł wyrok, wielu może być zdumionych
  3. Wiemy ile wynosi emerytura Krystyny Pawłowicz. Polscy emeryci o takiej kwocie mogą pomarzyć
  4. Jeszcze rano rodzice mieli zostać bez pieniędzy. Po natychmiastowej interwencji zapadła pilna decyzja

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News