Polityka. (zdj. Il. ) ; Jakub Kamiński/East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; Jakub Kamiński/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 1 Sierpnia 2020

Wielu Polaków wciąż nie może się przebadać na COVID-19. Onet: posłowie zrobią to za darmo, zapłacimy wszyscy

Polityka epidemiczna Prawa i Sprawiedliwości może wywołać kontrowersje. "Onet" donosi, że Kancelaria Sejmu umożliwia posłom darmowe testy, za które zapłaci podatnik. Pomysł ten nie podoba się też niektórym działaczom Zjednoczonej Prawicy.

Kryzys epidemiczny wywołał w naszym kraju niemałe straty. Przepisy i obostrzenia chroniące przed wzrostem zachorowań przyczyniły się do załamania gospodarki. Szczególne emocje budzi jednak działalność Ministerstwa Zdrowia. Sympatycy rządu wskazują, że Łukasz Szumowski razem z Mateuszem Morawieckim niezwykle szybko zaczęli reagować na pierwsze oznaki pandemii. Zwolennicy opozycji za to oskarżali Zjednoczoną Prawicę o nieudolne i nieodpowiedzialne decyzje. Przypomnijmy, że Prezes Rady Ministrów jeszcze nie dawno przekonywał, że wirus jest w odwrocie. Dziś bijemy kolejne rekordy pod względem ilości zakażonych.

Polski senator przekazał bardzo przykre, niepokojące informacje. Jest zakażony, właśnie wydał pilny apelPolski senator przekazał bardzo przykre, niepokojące informacje. Jest zakażony, właśnie wydał pilny apelCzytaj dalej

Polityka epidemiczna w wydaniu PiS-u jest skuteczna? 

Lider resortu zdrowia został twarzą wielu niejasnych sytuacji i afer. Przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej zarzucają ministrowi drogi zakup maseczek, które okazały się niezdatne do użycia. Liczne uwagi dotyczą również ilości respiratorów oraz wykonywanych testów na obecność wirusa. "Onet" dotarł do informacji prosto z Kancelarii Sejmu. Przekazano posłom, że będą mogli wykonać bezpłatne testy. Wiele wskazuje na to, że koszt udogodnienia poniosą podatnicy. Decyzja ta została poddana wątpliwościom nie tylko ze strony opozycji. 

 - Jeszcze niedawno premier Morawiecki, realizując partyjny interes, apelował o pójście na wybory, bo rzekomo epidemii już nie ma. Po kilku tygodniach okazuje się, że zagrożenie nie tylko nie minęło, ale jest coraz większe. Nie jest istotne, czy parlamentarzysta będzie mógł sobie zrobić darmowy test. Chodzi o to, czy rząd zapewni wszystkim Polakom dostęp do takich badań. Niestety nie widzę takich działań - deklarował dla "Onetu" polityk Platformy Obywatelskiej, Bartosz Arłukowicz.

W sercu stolicy ruszył gigantyczny marsz, doszło do pierwszych incydentów. Podpalono flagę LGBT, na miejscu jest policjaW sercu stolicy ruszył gigantyczny marsz, doszło do pierwszych incydentów. Podpalono flagę LGBT, na miejscu jest policjaCzytaj dalej

Działania Kancelarii Sejmu skrytykował też poseł Prawa i Sprawiedliwości, Bolesław Piecha. - Jeśli Kancelaria Sejmu ma na to fundusze, to w porządku. Nie wiem natomiast, czy to ma do końca sens, chyba, że uznajemy, iż posłowie to jest grupa wysokiego ryzyka - wskazywał w rozmowie z "Onetem". Przypomnijmy, że nie jest to pierwszy głos samokrytyki ze strony polityków obozu rządzącego. Ostre słowa skierował też Andrzej Sośnierz. Jego zdaniem ugrupowanie, do którego należy, przerzuca całą odpowiedzialność za wzrost zachorowań na społeczeństwo.

- Nie dzieje się nic nieprzewidywalnego. To jest rezultat bardzo nieudanej polityki rządu, a w szczególności Ministerstwa Zdrowia w sprawie tłumienia epidemii, której tak naprawdę nie tłumimy od dłuższego czasu. My markujemy walkę z epidemią. Całą odpowiedzialność przerzuciliśmy na społeczeństwo, tak jakby Ministerstwo Zdrowia nie funkcjonowało. Poza wskazaniami typu chodźcie, nie chodźcie w maseczkach, co to jest małe, a co duże zebranie, nic ministerstwo nie zrobiło - oskarżał Andrzej Sośnierz, polityk PiS w rozmowie z "Onetem".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ujawniono nowe, przerażające fakty nt. mamy małej Madzi. Włos się jeży
2. Niebywałe nagranie Jacka Kurskiego sprzed 12 lat trafiło do sieci. Na spotkaniu nagle chwycił gitarę, ma talent?
3. Aresztowany mąż Magdaleny Ogórek. Na oświadczenie dziennikarki nie trzeba było długo czekać

Polityka epidemiczna Prawa i Sprawiedliwości pozostawia wiele do życzenia również dla członków tej partii. Przypomnijmy, że zgodnie z wiedzą "Onetu" posłowie mieli przechodzić grupowe badania 7 sierpnia. Niewykluczone, że zastosowany zostanie szybszy wariant. Kancelaria Sejmu wysłała pismo do parlamentarzystów, w którym wskazała, że politycy mogą zbadać się indywidualnie, a następnie wystąpić o zwrot kosztów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje polski aktor. Rodzina zmarłego poprosiła wszystkich o jedną nietypową rzecz, chodzi o jego pogrzeb
  2. Koronawirus w Westfield Arkadia. Potwierdzono zakażenie u pracownika sklepu
  3. Tęczowa flaga na pomniku Chrystusa w Warszawie. Profanacja czy manifest
  4. Tata kupił córce samochód w prezencie. Kilka dni później znalazł porażający list w skrytce i zalał się łzami
  5. Gigantyczny pożar w polskim mieście, wszystko spowite w czarnym, gęstym dymie. Na miejsce szybko ruszyły służby
  6. Wiemy, co z prawie 500 protestami wyborczymi. Sąd Najwyższy wreszcie ujawnia, poznaliśmy
  7. W jednej chwili wszystko znikło. Nic nie dało się zrobić. Mieszkańcy zachodniej Polski są zdruzgotani

Źródło: [Onet]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!