Janusz Korwin-Mikke. EastNews/Andrzej IwanczukŹródło: EastNews/Andrzej Iwanczuk
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 1 Lipca 2020

Absurdalna teoria Janusza Korwin-Mikkego: Muszą słuchać mężczyzn, jeśli nie chcą skończyć w haremach

Janusz Korwin-Mikke na swoim koncie na Facebooku opublikował wpis, w którym skrytykował demokrację. Ale nie to może oburzać. W dalszej części wywodu polityk pisze o prawach kobiet stwierdzając, że "kobiety muszą słuchać mężczyzn, jeśli nie chcą skończyć w haremach". „Trudno powiedzieć, czy jest Pan tak głupi, że tak uważa, czy plecie bzdury, aby ktoś na Pana zwrócił uwagę. Właściwie na jedno wychodzi” – skomentował wpis Piotr Szumlewicz, znany dziennikarz i publicysta.

Janusz Korwin-Mikke wywołał burzę w internecie pod wpisem na Fecebooku, w którym uznał, że kobiety nie powinny mieć czynnego prawa wyborczego. Według lidera Konfederacji jest to jeden z powodów, dlaczego nasza cywilizacja upada. 
 

Janusz Korwin-Mikke w swoim stylu
 

Swój wpis polityk zaczyna od stwierdzenia, że pamięć wyborców nie trwa dłużej niż dwa tygodnie, więc właśnie teraz jest najlepszy moment na mówienie prawdy. „A prawda jest taka, że cywilizacja upada – a  przyczyną jest wprowadzenie d***kracji, a następnie rozszerzenie jej na kobiety. Mądre kobiety doskonale wiedzą, że w ich interesie leży, by kobiety NIE MIAŁY czynnego prawa wyborczego” – rozpoczyna Janusz Korwin-Mikke. Polityk zwraca uwagę, że lewicowe ugrupowania doskonale zdają sobie sprawę z natury kobiet, które pragną państwa opiekuńczego, czyli socjalistycznego. Zaznacza, że 5% kobiet, które głosują na jego ugrupowanie są przedstawicielkami „mądrego myślenia”. Aby przekonać pozostałą część elektoratu jego poglądy musiałyby się całkowicie zmienić, jednak wówczas niczym nie różniłby się od lewicowych polityków.


 

Janusz Korwin-Mikke apeluje o odebranie kobiet praw wyborczych dla ich dobra
 

W dalszej części wpisu kontrowersyjny polityk mówi o tym, że odebranie kobietom większości praw powinno leżeć w ich interesie. „Powtarzam po raz kolejny: POTRZEBNA JEST KONTR-REWOLUCJA KULTURALNA, zanegowanie wartości, dzięki którym ONI trzymają władze. I choć więcej głosów uzyska się głosząc hasło RÓWNOŚCI – trzeba otwarcie mówić, że RÓWNOŚĆ jest ZŁEM. (…) rządzić muszą mężczyźni, a kobiety muszą ich słuchać. I jest to oczywiście w interesie kobiet – jeśli nie chcą skończyć w haremach, rzecz jasna.” – pisze Janusz Korwin-Mikke. Polityk zaznacza, iż takie podejście wpłynie na ograniczenie elektoratu kobiet do 5%, jednak pozwoli wpłynąć na zyskanie poparcia wśród 60% mężczyzn.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zostanie nam więcej pieniędzy w portfelach. Wszystko dzięki nowym rachunkom za gaz 2. Dobra wiadomość dla wszystkich kinomanów. Kina Helios wznawiają działalność

Pod wpisem wybuchłą dyskusja między internautami, których zdanie jest podzielone. „Trudno powiedzieć, czy jest Pan tak głupi, że tak uważa, czy plecie bzdury, aby ktoś na Pana zwrócił uwagę. Właściwie na jedno wychodzi” – pisze Piotr Szumlewicz, znany dziennikarz i publicysta. Korwin-Mikke nie pozostał mu dłużny odpowiadając – „Dziękuję p. Szumlewiczowi. Jego krytyka jest dla mnie najwyższą nagrodą!” – odgryza się Janusz Korwin-Mikke.

Źródło: [Facebook] 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zostanie nam więcej pieniędzy w portfelach. Wszystko dzięki nowym rachunkom za gaz
  2. Dobra wiadomość dla wszystkich kinomanów. Kina Helios wznawiają działalność
  3. Andrzej Duda nie odpuszcza ws. LGBT. Grzmi na wiecu, okropne, oskarżycielskie słowa
  4. Bill Gates inwestuje w ekorewolucję. Miliony dolarów na elektrownie wysysającą CO2 z atmosfery