Polityk PiS ma kłopoty. Facebook
Źródło: Facebook
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 12 Grudnia 2019

Przeszukano komputer polityka PiS. Nie można tego cenzuralnie skomentować, ma poważne kłopoty

Polityk PiS, Dariusz Matecki, ma poważne problemy. Wszystko zaczęło się od złożenia zawiadomienia, przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Matecki był podejrzany o kolportowanie treści, posiadających znamiona mowy nienawiści. Jakby tego było mało - mógł robić to, w ramach pracy w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Policja przeszukała dom polityka. Po zabezpieczeniu nośników elektronicznych, sprawa została przeniesiona prosto do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, co wskazywać może na ciężar znalezionych w mieszkaniu dowodów.

Rydzyk dopiero teraz ujawnia pełną historię bezdomnego. Rydzyk dopiero teraz ujawnia pełną historię bezdomnego. "Niestety zmarł"Czytaj dalej

- Dwa miesiące temu na podstawie fałszywych oskarżeń kryminalisty Rafała Gawła (ukrywającego się przed więzieniem w Norwegii) policja przeprowadziła czynności. Pokazali mi memy, które w większości nie były ani mojego autorstwa ani ja ich nie umieszczałem w sieci - skomentował sprawę na Twitterze Matecki. Dodał, że jedyny mem jego autorstwa, przedstawiał różową świnkę obok koranu. Według autorów zawiadomienia - polityk zwyczajnie kłamie.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, postanowił opublikować część materiałów.

- Dowody ujawnione podczas przeszukania wskazują na: międzynarodowe kontakty z grupami nazistowskich ekstremistów działającymi na terenie zachodniej Europy, publiczne nawoływanie do zabójstw motywowanych rasizmem i nienawiścią religijną, znieważanie grupy osób z powodu ich żydowskiego pochodzenia, znieważanie grupy osób z powodu ich wyznania, znieważanie grupy osób z powodu ich pochodzenia etnicznego, publiczne pochwalanie i podżeganie do popełnienia zbrodni, publiczne atakowanie osób z powodu ich przekonań politycznych, publikowanie treści zawierających groźby bezprawne wobec grupy osób lub poszczególnej osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej, wyznaniowej lub z powodu jej bezwyznaniowości, nawoływanie przy pomocy środków komunikacji masowej do zabójstwa polityków działających w strukturach Unii Europejskiej - czytamy w poście Ośrodka.

Polityk PiS ma poważne kłopoty

To nie wszystko. OMZRiK podkreśla, że rasistowskie i ksenofobiczne treści, Matecki miał udostępniać w okresie, kiedy pracował w Ministerstwie Sprawiedliwości. Odpowiadał wówczas za "działania w mediach społecznościowych". Ośrodkowi udało się dotrzeć do rachunku, podpisanego przez Mateckiego.

Polityk PiS ma kłopoty

ZOBACZ TAKŻE:

1. Tysiące Polaków mogą przejść na emeryturę wcześniej. Wielu nawet o tym nie wie

2. Nie bierz Ibuprofenu jeśli masz więcej niż 40 lat. "Udar mózgu" nie jest najgorszy

3. Całe życie źle używaliście woreczków do lodu. 15-sekundowy film, który zmienia kuchenne przyzwyczajenia

4. Magda Gessler jednak wystartuje w wyborach prezydenckich? "Skoro Hołownia może"

5. Tomasz Lis miał udar? Nowe informacje, dotyczące jego stanu zdrowia

6. Media obiegły najgorsze wiadomości. Zmarł kultowy dziennikarz, każdy znał jego programy