Tomasz Pitucha. https://www.facebook.com/tomasz.pitucha.37/photos?lst=100034049256050%3A100000651835308%3A1575635742
Źródło: https://www.facebook.com/tomasz.pitucha.37/photos?lst=100034049256050%3A100000651835308%3A1575635742
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 6 Grudnia 2019

Co za wyrok! Polityk PiS będzie musiał wpłacić 5 tys. zł na rzecz znienawidzonej przez partię organizacji

Polityk PiS, Tomasz Pitucha, będzie musiał wypłacić 5 tys. kary dla organizatorów Marszu Równości w Lublinie. Sąd utrzymał wyrok, który skazał radnego za pomówienie organizatora manifestacji.

– To jest dzień, którego bardzo długo oczekiwałem. Wreszcie po tylu rozprawach, po przesłuchaniu tylu świadków i przedstawieniu tylu materiałów dowodowych, doczekałem się sprawiedliwości. Pieniądze, które wpłaci pan Pitucha, pójdą na organizację Marszu Równości, na szerzenie szacunku do drugiego człowieka, szerzenie tolerancji – tak decyzję sądu komentował Bartosz Staszewski, organizator Marszu Równości.

Wyrok dotyczył postu zamieszczonego przez radnego PiS Tomasza Pituchę przed pierwszym Marszem Równości w Lublinie:

– Najzagorzalsi fani filmu W. Smarzowskiego chcą zorganizować w Lublinie tzw. Marsz równości, promujący homoseksualizm, pedofilię – pisał na Facebooku.

W odpowiedzi Bartosz Staszewski zarzucił mu zniesławienie.

Polityk PiS: "Jest to dla mnie duży dyskomfort moralny"

– Nie można fałszywie posądzać innych o zachowanie niegodne. Pomawianie kogoś o promowanie pedofilii to wyjątkowo złe słowa. Dzisiejszy wyrok to lekcja, którą otrzymał pan radny. Prosta jest to lekcja. Nie wolno dzielić społeczeństwa. W społeczeństwie są bowiem różni ludzie, heteroseksualni i homoseksualni – tak wyrok skomentował pełnomocnik organizatora Marszu, Bartosz Przeciechowski. Warto dodać, że Przeciechowski reprezentował Staszewskiego pro bono.

Ksiądz oskarżony o pedofilię. Wyrok sądu woła o pomstę do niebaKsiądz oskarżony o pedofilię. Wyrok sądu woła o pomstę do niebaCzytaj dalej

Radny Pitucha stwierdził, że wyrok sądu to dla niego "duży dyskomfort moralny", oraz zapowiedział, że pomyśli nad złożeniem skargi kasacyjnej – Trzeba przegrać wiele procesów być może, żeby powstrzymać to zło, które się dzieje poprzez promocję homoseksualizmu w Polsce i w związku z tym przyjmuję z pokorą ten wyrok. Swojego zdania co do szkodliwości marszów nie zmieniam.

"Do wszystkich redakcji: Nie jestem i nie będę sponsorem marszu równości. Wzywam do zaprzestania naruszania mojego dobrego imienia w artykułach", napisał z kolei na swoim Facebooku, odpowiadając komentującym sprawę mediom.

ZOBACZ TAKŻE:

1. TVN znowu z Jurkiem Owsiakiem. Jest oficjalna decyzja

2. Nie żyje Janusz Dzięcioł. Gwiazdor zginął w tragicznym wypadku samochodowym

3. Prezydentowi Sopotu puściły nerwy po pytaniu TVP. Mamy nagranie awantury

4. Smog, który zabił 12 tys. osób w kilka dni. Nagrania historycznego zwrotu wprawiają w trwogę

5. Jerzy Gruza miał poważny wypadek, trafił na OIOM. Wiadomo, w jakim stanie jest kultowy reżyser

6. Lodówkę lub pralkę kup przed nowym rokiem. Potem ostro przepłacisz