Polityk PiS Anna Maria Siarkowska. Twitter/Anna Maria Siarkowska
Źródło: Twitter/Anna Maria Siarkowska
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 24 Listopada 2019

Polityk PiS o wydawaniu pieniędzy na Łuk Triumfalny: Biedni ludzie zawsze będą

Polityk PiS, Anna Maria Siarkowska, postanowiła włączyć się w spór, dotyczący planów budowy Łuku Triumfalnego w Warszawie. Posłanka, zapytana o to, czy nie da się lepiej zagospodarować państwowych pieniędzy, inwestując je w pomoc ubogim odrzekła, że ci, zawsze będą istnieć.

Mateusz Morawiecki zapowiedział ostatnio budowę kolejnego monumentu w stolicy. Łuk Triumfalny ma upamiętniać Bitwę Warszawską 1920 roku. Pomysł premiera spotkał się z mieszanymi reakcjami a w jedną z dyskusji na ten temat, postanowiła wdać się Anna Maria Siarkowska.

Jarosław Kaczyński nie wiedział, że jest filmowany. Kontrowersyjne nagranie z SejmuJarosław Kaczyński nie wiedział, że jest filmowany. Kontrowersyjne nagranie z SejmuCzytaj dalej

- Wybudujmy może najpierw porządny dom dla samotnych matek z dziećmi, żeby nie tułały się po jakichś ruinach? Wtedy faktycznie można będzie triumfować. To wstyd, że nie dbamy o najsłabszych, a dyskutujemy o łukach - napisała na Twitterze dr Beata Górka-Winter. Odpowiedzieć jej, w niespodziewny sposób, postanowiła Anna Maria Siarkowska.

- Z drugiej strony- biedni będą zawsze. A pamięć historyczna i świętowanie narodowych zwycięstw to ważne elementy narodowej tożsamości - napisała posłanka, sprowadzając na siebie krytykę. Jej wpis został odebrany, jako pogardliwy w stosunku do osób ubogich.

Polityk PiS szokuje niepierwszy raz

Anna Maria Siarkowska słynie ze wzbudzających kontrowersje wypowiedzi. Jakiś czas temu, jako jedna z pierwszych osób w historii, postanowiła skrytykować Adama Małysza. Skoczek, którego żartobliwie nazywa się "dobrem narodowym", przykuł uwagę Siarkowskiej swoją decyzję o wzięciu udziału w akcji "Sport Przeciw Homofobii".

Posłanka PiS, skomentowała postawę skoczka, publikując na Twitterze film. Widać na nim dawny występ Małysza, który przewrócił się podczas lądowania.

- Na tym filmie widać, co się dzieje z człowiekiem, jak mu odjedzie lewa narta. Przykre. - To komentarz do najnowszej okładki tygodnika - skomentowała Siarkowska.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Problemy z finansowaniem emerytur dużo poważniejsze, niż przypuszczano? Niepokojące doniesienia

2. Co dzieje się z Jolantą Kwaśniewską? Ikona stylu z trudem przeżyła koniec prezydentury męża

3. Blog, który wstrząśnie kościołem katolickim. Katarzyna opisała ze szczegółami, co zrobił jej ksiądz

4. Tomasz Sekielski odebrał prestiżową nagrodę. Ale nie ona przykuła wzrok zebranych

5. Biedronka rusza ze sprzedażą innowacyjnej technologii. Wielu stałych klientów może się zdziwić

6. Oko wypełniło mu się krwią i nagle stracił wzrok. Gwiazdor "Kiepskich" przeżył dramatyczne chwile