Polityk PiS. (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News
Źródło: (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 31 Lipca 2020

Były polityk PiS wyjawił, jak jest naprawdę. "Całą odpowiedzialność przerzuciliśmy na społeczeństwo"

Polityk PiS w ostrych słowach odniósł się do działań prowadzonych przez Ministerstwo Zdrowia. Resort Łukasza Szumowskiego, zdaniem Andrzeja Sośnierza, jest prowadzony w sposób nieudolny. Czy poseł Zjednoczonej Prawicy poniesie konsekwencje za swoją wypowiedź?

Kryzys epidemiczny wymusił na rządzących niezwykle pilną reakcję. Łukasz Szumowski oraz Mateusz Morawiecki musieli nałożyć liczne obostrzenia na Polki i Polaków. Noszenie maseczek, społeczna izolacja oraz zamrożenie gospodarki do dziś budzi w naszym kraju podziały. Prezes Rady Ministrów podczas spotkań z mieszkańcami oświadczał, że wirus jest w odwrocie, a na wybory każdy z nas może udać się z poczuciem bezpieczeństwa. Deklaracje te budzą kontrowersje nawet w obozie rządzącym. Poseł Prawa i Sprawiedliwości nie pozostawił na swoim ugrupowaniu suchej nitki.

Agata Duda mogła narazić młodych ludzi na ogromne niebezpieczeństwo. Sąd podjął decyzję w jej sprawieAgata Duda mogła narazić młodych ludzi na ogromne niebezpieczeństwo. Sąd podjął decyzję w jej sprawieCzytaj dalej

Polityk PiS: "Markujemy walkę z epidemią"

W rozmowie z redakcją "Onetu", Andrzej Sośnierz skrytykował działania Łukasza Szumowskiego. Jego zdaniem Zjednoczona Prawica przerzuciła odpowiedzialność za wzrost zachorowań na społeczeństwo. Przypomnijmy, że przez wzglad na spadek zachorowań, Mateusz Morawiecki zezwolił na poluzowanie części zakazów. Po miesiącach jednak znów bijemy rekordy. Ostatnie dwa dni były rekordowe pod względem zakażonych. Zarówno wczoraj, jak i dzisiaj ponad 600 osób otrzymało pozytywne wyniki testu.

PKO BP ostrzega przed oszustami. Klienci otrzymują fałszywe maile, można stracić pieniądzePKO BP ostrzega przed oszustami. Klienci otrzymują fałszywe maile, można stracić pieniądzeCzytaj dalej

- Nie dzieje się nic nieprzewidywalnego. To jest rezultat bardzo nieudanej polityki rządu, a w szczególności Ministerstwa Zdrowia w sprawie tłumienia epidemii, której tak naprawdę nie tłumimy od dłuższego czasu. My markujemy walkę z epidemią. Całą odpowiedzialność przerzuciliśmy na społeczeństwo, tak jakby Ministerstwo Zdrowia nie funkcjonowało. Poza wskazaniami typu chodźcie, nie chodźcie w maseczkach, co to jest małe, a co duże zebranie, nic ministerstwo nie zrobiło - oskarża Andrzej Sośnierz, polityk PiS w rozmowie z "Onetem".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Szumowski nie pozostawił złudzeń. Przekazał właśnie wiadomość dot. nowych, poważnych ograniczeń
2. Niebywałe nagranie Jacka Kurskiego sprzed 12 lat trafiło do sieci. Na spotkaniu nagle chwycił gitarę, ma talent?
3. NBP potwierdziło informację, która zszokuje wielu Polaków. Będzie nowy pieniądz

Polityk PiS wskazał, że działania rządu wprowadzają chaos i dezorientację. - Szpitale się otwierają i zamykają, pacjenci są zdezorientowani i przy niewydolnym Narodowym Funduszu Zdrowia, my jeszcze bardziej centralizujemy władzę. Jeśli tym się zajmuje Ministerstwo, to jest to naprawdę satyryczne zachowanie. Nie wyciągamy żadnych wniosków - zarzuca Sośnierz w rozmowie z redakcją "Onetu".

Polityk PiS

Polityk PiS

Polityk PiS

Polityk PiS

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Łukasz Szumowski właśnie przekazał ważne informacje. Chodzi o obostrzenia, już wszystko jasne
  2. Koronawirus w Westfield Arkadia. Potwierdzono zakażenie u pracownika sklepu
  3. Tęczowa flaga na pomniku Chrystusa w Warszawie. Profanacja czy manifest
  4. Tata kupił córce samochód w prezencie. Kilka dni później znalazł porażający list w skrytce i zalał się łzami
  5. Gigantyczny pożar w polskim mieście, wszystko spowite w czarnym, gęstym dymie. Na miejsce szybko ruszyły służby
  6. Wiemy, co z prawie 500 protestami wyborczymi. Sąd Najwyższy wreszcie ujawnia, poznaliśmy
  7. 1,5 tys. osób jest zagrożonych. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce

Źródło: [Onet/Twitter/Ministerstwo Zdrowia]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!