Polityk PiS odniósł do spodziewane nowej roli Jarosława Kaczyńskiego. "Pan prezes nie potrzebuje konsultować takich spraw z panem prezydentem". Katarzyna Czerwińska/Aargambit/Wikimedia CommonsŹródło: Katarzyna Czerwińska/Aargambit/Wikimedia Commons
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 25 Września 2020

Prezydent po raz kolejny zlekceważony? Zaskakujące słowa: "Kaczyński nie musi konsultować tego z Dudą"

Polityk PiS odniósł do spodziewanej nowej roli Jarosława Kaczyńskiego. Partia, jak się zdaje, po raz kolejny dała pstryczka w nos Andrzejowi Dudzie. "Pan prezes nie potrzebuje konsultować takich spraw z panem prezydentem", przekazał przewodniczący Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski.

Rozmowy wywołane kryzysem wewnątrz Zjednoczonej Prawicy z wolna zdają się dobiegać końca. Jeśli ktoś wychodzi zwycięsko z trwającego przeszło tydzień sporu, bez wątpienia jest nim Jarosław Kaczyński, który najprawdopodobniej ponownie znajdzie się w rządzie. "Potwierdziliśmy m.in., że prezes PiS Jarosław Kaczyński będzie nadzorował Ministerstwo Sprawiedliwości, Ministerstwo Obrony Narodowej i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji", poinformował wczoraj PAP jeden z czołowych polityków partii. Lider Prawa i Sprawiedliwości zyskałby zatem pełną kontrolę nad Zbigniewem Ziobrą.

Agata Duda zebrała się na zaskakujący gest, wszystkiemu towarzyszyły media. Co się stało?Agata Duda zebrała się na zaskakujący gest, wszystkiemu towarzyszyły media. Co się stało?Czytaj dalej

Polityk PiS: "Konsultacji nie było"

W rozmowie z Radiem Plus przebieg negocjacji na Nowogrodzkiej podsumował Krzysztof Sobolewski. – Wczoraj mieliśmy obrady prezydium Komitetu Politycznego, gdzie ocenialiśmy wypracowane porozumienie. Mamy plan, aby do końca tygodnia nowa umowa koalicyjna stała się faktem. Do końca tygodnia wszystko się wyjaśni. W przyszłym tygodniu zaczęlibyśmy realizować działania zawarte w tej umowie – przekazał, cytowany przez "Rzeczpospolitą".

– O tym, czy prezes Jarosław Kaczyński będzie w rządzie, to poinformuje pan prezes i nie chciałbym tutaj wychodzić przed szereg i za pana prezesa się wypowiadać. Wszystko będzie jasne do końca tego tygodnia. Jeśli będzie taka decyzja pana prezesa, to osobiście o niej będzie informował – zapewnił przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Sieć Play została sprzedana. Co dalej z klientami?
2. Kilka miesięcy w areszcie za złamanie kwarantanny. Mieszkanka Torunia przebywa tam od maja
3. Całkowity zakaz organizacji wesel? Rekord zarażeń nie napawa optymizmem, eksperci nie mają złudzeń

Zapytany, czy ewentualne wejście do rządu Kaczyńskiego było w jakikolwiek sposób konsultowane z Andrzejem Dudą, Sobolewski odparł: – Przy całym szacunku do pana prezydenta, pan prezes nie potrzebuje konsultować takich spraw z panem prezydentem. W kwestiach powołania premiera czy wicepremierów mogę tylko odesłać do konstytucji. [...] W tej sprawie, z tego, co ja wiem, takowych konsultacji nie było.

Co dalej z Co dalej z "Milionerami"? Teleturniej jest w ciężkiej sytuacji, ujawniono zatrważające daneCzytaj dalej

"Dziennik Gazeta Prawna" zaznacza, że w ubiegły czwartek rzecznik prezydenta Błażej Spychalski przekazał w Polsat News, że Andrzej Duda ma wiedzę o propozycji dotyczącej wejścia prezesa Prawa i Sprawiedliwości do rządu i ją akceptuje. Koncepcja Zjednoczonej Prawicy miały być ponadto konsultowana z samym prezydentem. Relacje Sobolewskie i Spychalskiego znacząco różnią się zatem od siebie.

źrodło: Rp.pl / Gazetaprawna.pl

Zaatakował dziewczynę z homofobicznej furgonetki, dramatyczne zdjęcie obiegło sieć. Wiemy co się stałoZaatakował dziewczynę z homofobicznej furgonetki, dramatyczne zdjęcie obiegło sieć. Wiemy co się stałoCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 13. i 14. emerytura oraz coroczna waloryzacja świadczeń. Nowe stawki i daty wypłat. Kompletna lista
  2. Cała Polska podaje dalej. Zaginęła Aleksandra Salamończyk, pomóżmy ją odnaleźć
  3. 75-latek podał się za dziadka i wszedł do przedszkola. Później został przyłapany na zatrważającym czynie
  4. Minister może zarobić w rządzie ogromne kwoty. Co mają powiedzieć Polacy na "śmieciówkach"?
  5. Trudne, bardzo smutne chwile Donalda Tuska. Jego malutka wnuczka trafiła do szpitala, dopiero wyszło na jaw
  6. Wideo - Nietrzeźwy kierowca cysterny doprowadził do gigantycznej eksplozji kilkudziesięciu tysięcy litrów paliwa

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News