Poseł PiS. Flickr/Nick SŹródło: Flickr/Nick S
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 15 Października 2020

Stan polityka PiS zakażonego koronawirusem pogorszył się. Jest pod tlenem

Poseł PiS, Jerzy Polaczek, znajduje się obecnie w ciężkim stanie. W miniony wtorek powiadomił o tym, że jest zarażony koronawirusem. W środę wieczorem został nagle przewieziony karetką do szpitala, a także podłączono go do tlenu. Gorzej czuł się już od dwóch tygodni. Ostrzegał też wszystkich przed konsekwencjami choroby.

Jerzy Polaczek głośno przestrzegał przed konsekwencjami koronawirusa. Sam również zachował się bardzo odpowiedzialnie już przed dwoma tygodniami, kiedy tylko zaczął się gorzej czuć.

Rząd nagle, w ostatniej chwili zmienia zdanie ws. obostrzenia. Wszystko miało się zmienić już dziśRząd nagle, w ostatniej chwili zmienia zdanie ws. obostrzenia. Wszystko miało się zmienić już dziśCzytaj dalej

Poseł PiS pod tlenem

W miniony wtorek poseł Polaczek powiadomił o tym, że uzyskał wynik dodatni testu na koronawirus. W środę wieczorem jego stan nagle się pogorszył i musiał zostać przewieziony karetką do szpitala. Dwa dni temu udzielił jeszcze wywiadu portalowi Onet, gdzie mówił, że czuje się bardzo źle.

- Czuję się kiepsko. Choroba powaliła mnie na ziemię - mówił Polaczek. - Apeluję do kpiarzy, mówiących o fikcyjnej infekcji, żeby się opamiętali.

Jak powiadomił Onet, Polaczek wypowiedział się już na temat swojej choroby, napisał, że jest bardzo osłabiony i znajduje się w tej chwili pod tlenem. Mówi, że nie ma chorób współistniejących i nie chorował wcześniej na koronawirusa.

Jeszcze w miniony wtorek w rozmowie z Onetem ostrzegał wszystkich nie wierzących w pandemię takimi słowami:

- Na początku myślałem, że to zwykłe przeziębienie, grypa, ale guzik prawda - przeliczyłem się. Od ośmiu dni mam wysoką temperaturę, nieustający ostry kaszel i czuję duże osłabienie organizmu. Nie mam chorób współistniejących, ale choroba powaliła mnie na ziemię - mówił.

Jeszcze we wtorek miał nadzieję, że nie dojdzie do sytuacji, w której będzie musiał znaleźć się w szpitalu:

- Jestem w izolacji domowej z zestawem leków. Czuję się kiepsko. Mam nadzieję, że nie będę musiał wzywać pogotowia ratunkowego. Mogę tylko zaapelować do tych wszystkich kpiarzy, mówiących o fikcyjnej infekcji, żeby się opamiętali. Taką postawą ryzykują zdrowie i życie swoje i innych. Musimy być odpowiedzialni - opowiadał we wtorek.

Ujawniono nowe fakty ws. Romana Giertycha. Miał usłyszeć zarzuty, gdy był nieprzytomnyUjawniono nowe fakty ws. Romana Giertycha. Miał usłyszeć zarzuty, gdy był nieprzytomnyCzytaj dalej

Jerzy Polaczek: nikomu nie życzę takiego "zwykłego przeziębienia"

Do tej pory Jerzy Polaczek uważał się za bardzo zdrowego człowieka - ze zwolnienia lekarskiego nie korzystał od 1990 roku. Raczej hołdował zdrowemu trybowi życia, a mimo to choroba nie ma teraz dla niego litości.

Kiedy otrzymał wynik dodatni testu na koronawirusa, napisał na swoim Facebooku:

"Niestety dzisiaj odebrałem pozytywny wynik testu na koronawirusa. Nigdy wcześniej nie chorowałem, nie mam chorób współistniejących, ale niestety choroba dopadła i mnie. Informuję wszystkich, którzy bagatelizują tę infekcję, to nie jest „zwykłe przeziębienie”. Mam dość silne objawy,mocno gorączkuję, mam ostry kaszel i czuję mocne osłabienie organizmu. Na szczęście już prawie dwa tygodnie temu, jak tylko gorzej się poczułem, profilaktycznie odwołałem wszystkie spotkania i odizolowałem się od otoczenia, tak by zminimalizować zagrożenie dla innych. Apeluję do Was! Bądźcie ostrożni i odpowiedzialni, bo nikomu nie życzę takiego „zwykłego przeziębienia”. Bądźcie zdrowi!"

Poseł ma 59 lat i pochodzi ze Śląska. Był ministrem transportu w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza, a potem również u Jarosława Kaczyńskiego. Pracował również nad przeznaczoną regionowi śląskiemu ustawie metropolitalnej.

"Dziękuję z całego serca za niemal tysiąc życzeń powrotu do zdrowia, które otrzymałem w ciągu jednego dnia z kraju i zagranicy. Jesteście wspaniali! To co bardzo podniosło mnie na duchu, to fakt, że w obliczu choroby, niezależnie od różnic politycznych, potrafimy dobrze sobie życzyć. Potrafimy być solidarni i znaleźć wspólny język. Czuję się bardzo osłabiony, więc nie jestem w stanie odpowiedzieć bezpośrednio na wszystkie życzenia, ale dziękuję wam tysiąc razy" - pisał na swoim Facebooku ze szpitala MSWiA.

Życzymy zdrowia!

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jak zareaguje Kurski? "Obrzydliwi ludzie, którzy krzywdzą dzieci", gwiazda "Pytania na śniadanie" zaczęła mówić o pedofilii w kościele
2. Nie żaden prawnik, nie ekonomista. Nową najwyższą emeryturę w Polsce otrzymuje robotnik
3. Zatrważająca moda na TikToku bulwersuje. Dla kilku polubień znęcają się nad malutkimi dziećmi, wszystko trafiło do sieci

źródło: [Onet.pl]

Dziennikarz TVP napadnięty i dotkliwie pobity? Najnowsze doniesienia obiegły mediaDziennikarz TVP napadnięty i dotkliwie pobity? Najnowsze doniesienia obiegły mediaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kamil Stoch oszukany na wielkie pieniądze? Skoczek wydał oświadczenie, poznaliśmy całą prawdę
  2. Jasnowidz Jackowski nie ma dobrych wieści. Sytuacja wymknie się spod kontroli, będą nowe restrykcje
  3. Czy kary za śmiecenie w lesie muszą być wyższe, aby przemówić ludziom do rozsądku? Najnowsze odkrycie leśników zatrważa
  4. Polska przez homofobię bez dostępu do kolejnej usługi. Jesteśmy na liście z Afganistanem, Białorusią i Kirgistanem
  5. Ksiądz myślał, że nikt nie zobaczy, co robi w internecie? OMZRiK nagłaśnia niewiarygodnie skandaliczne wpisy
  6. Lekarze rodzinni mają bardzo ważny apel. Każdy powinien się z nim zapoznać

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News