Polityk PiS. Jan BIELECKI/East NewsŹródło: Jan BIELECKI/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 15 Stycznia 2021

Polityk partii rządzącej przekroczył wszelkie granice. Zwyzywał policjanta i skopał go po twarzy

Lokalny polityk PiS miał w brutalny sposób zaatakować policjanta. Służby interweniowały w miejscu zamieszkania Macieja C. w związku z awanturą, jaka miała mieć miejsce w jego domu. Obecnie radny pracuje w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego.

Do zdarzenia doszło w minioną środę, 13 stycznia. Do pracowników Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim wpłynęło zgłoszenie dotyczące awantury domowej. Do incydentu miało dojść w domu jednorodzinnym na osiedlu Denków. Szczegóły sprawy z udziałem polityka PiS-u przekazała redakcja "Onetu". 

Polityk PiS z Ostrowca Świętokrzyskiego miał skopać policjanta

 - Na miejscu policjanci ustalili, że doszło do sprzeczki pomiędzy domownikami - przekazywał dla "Onetu" przedstawiciel KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim, Rafał Dobrowolski. Początkowo mężczyzna miał wykazywać agresje względem służb mundurowych.

 - W trakcie interwencji, jeden z jej uczestników, 46-letni mężczyzna, mieszkaniec naszego powiatu, zachowywał się agresywnie. Wobec policjantów używał słów wulgarnych oraz powszechnie uznawanych za obelżywe - podawał funkcjonariusz.

Dobrowolski przekazał, że Maciej C. miał kopnąć w twarz i klatkę piersiową jednego z pracowników komendy. Po przewiezieniu lokalnego polityka PiS-u, jak podaje "Onet", przedstawiono mu zarzuty, a następnie zwolniono.

Mamy ważny komunikat KEP. WOŚP nie otrzyma wsparcia? Mamy ważny komunikat KEP. WOŚP nie otrzyma wsparcia? "Wydarzenie nie jest inicjatywą Kościoła"Czytaj dalej

Polityk PiS usłyszał zarzuty z artykułu 222 Kodeksu karnego.

"Kto narusza nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3" - czytamy w przepisie prawa.

Załagodzenie lub odstąpienie od wymierzenia kary może mieć miejsce jedynie w przypadku niewłaściwego zachowania funkcjonariusza, bądź osoby mu asystującej. 

"Onet" informuje, że polityk PiS-u sprawuje funkcję specjalisty do spraw ochrony środowiska w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Onet]