polityk pis. ARKADIUSZ ZIOLEK/East NewsŹródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 14 Sierpnia 2020

Absurdalne, skrajnie niebezpieczne twierdzenia polityka PiS. Jego sposób na pandemię? Krzyżyk na szyi i msza

Polityk PiS i burmistrz Gostynina wypowiedział się w skrajnie nieodpowiedzialny sposób na temat pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Jego słowa są szczególnie niebezpieczne w sytuacji gdy szybko rośnie liczba zakażeń.

Wpis burmistrza Gostynina pojawił się jako komentarz do wcześniejszego wpisu. Post Pawła Kalinowskiego dotyczył pielgrzymki na Jasną Górę, która przechodziła przez miasto. - "Szanowni Państwo, jak co roku w dniu 6 sierpnia witamy na terenie naszego Miasta wyjątkowych gości. Dziś ponad 250 osobowa grupa pątników z grupy biało-czerwonej z Płocka rozpoczęła pielgrzymkę na Jasną Górę. W tym roku pielgrzymi do Częstochowy podążać będą w innej formule - w tzw. sztafecie. Dziś I etap do Sokołowa. Przypomnę, iż gostynińscy pielgrzymi połączą siły z mieszkańcami Gąbina i wyruszymy w sobotę. Wyruszymy??? Tak! Bo ja też będę pielgrzymował" - napisał burmistrz.

Kolejna manipulacja TVP, aż ciężko uwierzyć. Reporterzy zostali przyłapani na gorącym uczynku, sytuacja, jakiej jeszcze nie byłoKolejna manipulacja TVP, aż ciężko uwierzyć. Reporterzy zostali przyłapani na gorącym uczynku, sytuacja, jakiej jeszcze nie byłoCzytaj dalej

Polityk PiS ośmiesza Gostynin

Internauci zauważyli, że uczestnicy pielgrzymki lekceważą nakazy sanitarne i nie przestrzegają obowiązku noszenia maseczek i zachowywania odstępu 1,5 metra od innych uczestników. 

Burmistrz Gostynina Paweł Kalinowski odpowiedział im obrazkiem - Pamiętaj, że żadna maseczka ani mdło nie daje 100 procentowej gwarancji na ochronę a różaniec, krzyżyk na szyi i niedzielna Eucharystia już tak" - czytamy na grafice, opublikowanej przez polityka Prawa i Sprawiedliwości.

Europosłanka Magdalena A. ma poważne kłopoty. Zajęła się nią prokuratura, jest akt oskarżeniaEuroposłanka Magdalena A. ma poważne kłopoty. Zajęła się nią prokuratura, jest akt oskarżeniaCzytaj dalej

Komentarz Kalinowskiego wywołał lawinę komentarzy - "Odpowiedź kwalifikuje się do zgłoszenia do sanepidu" - odpowiedziała na wpis jedna z mieszkanek Gostynina. "Za dużo wiary, a za mało logicznego myślenia. Jeżeli mamy burmistrza, który w ten sposób myśli to krzyż na drogę dla tego miasta" - czytamy w innym komentarzu - "Znakiem tego, zarażeni księża nie nosili krzyżyka i nie byli na mszach. Paradne!" - pisze następny internauta - "No to może sprawdzi pan tę swoją teorię? Proszę się udać do najbliższego szpitala z chorymi na Covid-19 z różańcem w ręku. Zobaczymy efekty" – zadrwił kolejny mieszkaniec.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Tak źle jeszcze nigdy nie było, sytuacja jest fatalna. Media obiegła ponura wiadomość 2. Nie było żadnej kradzieży aparatu słuchowego. Matka wymyśliła napad, żeby dostać odszkodowanie 3. Kupisz 4, Biedronka dołoży drugi raz tyle. Akcja trwa tylko dzisiaj

Wśród komentujących pojawiły się również głosy spoza miasta "Szanowni mieszkańcy Gostynina - sami sobie wybraliście takiego burmistrza. Głupota nie jest zaraźliwa tak jak COVID, ale świadomość kto Was reprezentuje powinna wzbudzić zażenowanie. Jeszcze chwila, a Wasze dzieci zaczną korzystać z płaskich globusów, nauka o ewolucji też może być zakazana." - napisał oburzony komentujący. 

Źródło: Facebook 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagła akcja Krzysztofa Rutkowskiego. Na miejscu jest policja. Jedna osoba trafiła do karetki
  2. Pracownik TVP3 Lublin zmanipulował materiał. Został zwolniony
  3. Za tę zbrodnię Tomasz Komenda przesiedział w więzieniu 18 lat. Ireneusz M. może wyjść z aresztu po 2 latach?
  4. Sekretny przepis na babcine pierogi. Doskonałe ciasto i przepyszne nadzienie. Danie stanie się hitem każdej kuchni
  5. Wiadomości TVP w poważnych tarapatach? Media dotarły do zadziwiających informacji, chodzi o "ukryte przekazy"
  6. Stało się, przywracają obostrzenia, wpłyną na wakacje. Nasi sąsiedzi podjęli decyzję

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!