Politechnika Warszawska. ARKADIUSZ ZIOLEK/East NewsŹródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 11 Marca 2020

Warszawscy studenci wyrzucani na bruk. Skandal, mają kilka dni

Politechnika Warszawska i Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego podjęły niezrozumiałe, przykre decyzje. Zgodnie z zarządzeniem rektorów studenci muszą opuścić akademiki.

O sprawie informuje Samorząd Studentów SGGW i "Miasto jest nasze". Rektorzy wydali rozporządzenie, z którego wynika że studenci mieszkający w akademikach muszą je opuścić do piątku.

Biedronka, Lidl i Auchan zostaną zamknięte? Ministerstwo wydało stanowiskoBiedronka, Lidl i Auchan zostaną zamknięte? Ministerstwo wydało stanowiskoCzytaj dalej

- Zarządza się niezwłoczne opuszczenie domów studenckich przez studentów oraz gości Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie - czytamy w zarządzeniu, podjętym na rzecz zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa.

Politechnika Warszawska i SGGW podjęły decyzję

Sprawę nagłasnia "Miasto jest nasze". Decyzje najmocniej uderzą w tych studentów, którzy pracują w Warszawie. Nie mówiąc już o przywiązaniu emocjonalnym.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Płock: Usłyszeli dziwne dźwięki wydobywające się z kontenera na odzież używaną. Na miejscu funkcjonariusze dokonali przykrego odkrycia
2. Zaszli od tyłu, użyli butelki. Wyrwali plecak, telefony i uciekli. Napad na młodych mężczyzn w Piasecznie

- Dwie warszawskie uczelnie SGGW / Warsaw University of Life Sciences oraz Politechnika Warszawska opublikowały rozporządzenia rektorów, w których zakłada się opuszczenie przez studentów akademików do piątku. Na politechnice poleca się wykwaterowanie mieszkańców posiadających stałe miejsce pobytu w Polsce, jednak na SGGW zalecenie dotyczy wyłącznie studentów uczelni (z wyłączeniem obcokrajowców i tych mieszkańców, którzy studentami nie są). Studenci wrócą teraz do swoich miejscowości, statystycznie najczęściej do rodziców w wieku 50+. Zostało im zaledwie niecałe 40 godzin na wyprowadzenie się z akademika, niezależnie od tego czy na co dzień pracują w Warszawie czy nie. Co ze studentami, którzy pracują w Warszawie? - czytamy w poście.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koniec sezonu skoków narciarskich. Zapadła oficjalna decyzja federacji
  2. Szukają szczepionki na wirusa z Wuhan. Ochotnikom oferują równowartość 17 tys. zł
  3. Rafał Brzozowski edytował wpis, ale w internecie nic nie ginie. Internauci są oburzeni
  4. Ostre spięcie u Moniki Olejnik. "Chce mnie pani ukrzyżować?"
  5. Donosy formą biznesu dla urzędników: "To patologiczna sytuacja". Skargi rodziców są opłacalne?
  6. WHO wprowadziło pandemię. Sytuacja, jakiej jeszcze nie było

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News