Policjantka wjechała samochodem do rowu. Była nietrzeźwa. Piotr Molecki/East News
Źródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 20 Maja 2020

Policjantka prowadziła, będąc nietrzeźwa i wpadła do rowu. Zachowanie godne funkcjonariuszki?

Policjantka z Białej Podlaskiej uderzyła samochodem w latarnię, po czym wpadła do przydrożnego rowu i zderzyła się z drzewem w ubiegłym roku. Funkcjonariuszka była nietrzeźwa. W efekcie kobieta została zawieszona w obowiązkach.

Szczegóły wypadku przytacza "Dziennik Wschodni". Do zdarzenia miało dojść w nocy, 28 kwietnia w ubiegłym roku, na obwodnicy Białej Podlaskiej. Jak wyjaśnia rzecznik bialskiej policji podkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla, auto byłej już funkcjonariuszki zjechało do rowu, gdzie dachowało, po czym uderzyło w drzewo.

Tragedia na nocnej zmianie w popularnej firmie. Kobieta nie żyje, sprawą zajmie się inspekcja pracyTragedia na nocnej zmianie w popularnej firmie. Kobieta nie żyje, sprawą zajmie się inspekcja pracyCzytaj dalej

Policjantka postawiona w stan oskarżenia

Po badaniu przeprowadzonym przez przybyłych na miejsce mundurowych okazało się, że kobieta była pod wpływem alkoholu. Tego samego dnia została zawieszona w obowiązkach służbowych.

– Komendant Miejski Policji w Białej Podlaskiej, w drodze postępowania administracyjnego, zwolnił ją ze służby z uwagi na oczywistość popełnienia czynu o znamionach przestępstwa – przekazała podkom. Salczyńska-Pyrchla.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Drugi dzień po zniesieniu obostrzeń a sytuacja coraz gorsza. Ministerstwo ujawniło najnowsze dane, bardzo źle na Śląsku
2. Policja ostrzega przed nową metodą oszustów. Ostatnio zyskuje ona mocno na popularności

W dzień po zdarzeniu sprawą zawieszonej funkcjonariuszki zajęła się miejscowa Prokuratura Rejonowa. Wobec kobiety zastosowano środki zapobiegawcze – 33-latce zakazano opuszczania kraju.

Dziennik przypomina, że w październiku ubiegłego roku mundurowi znaleźli porzucony przy drodze samochód, którzy uderzył w latarnię oraz znak drogowy. W wyniku śledztwa wyszło na jaw, że pojazd należy do funkcjonariuszki, a śledztwo w sprawie przejęła prokuratura w Lublinie. – Dotyczy dwóch spraw – przekazała rzecznik lubelskiej prokuratury. – Jedna to kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, a druga to nakłanianie do składania fałszywych zeznań.

ZOBACZ TAKŻE:

   1. Video z Garwolina hitem sieci. Helikopter tankuje na stacji paliw
   2. Duży warszawski bank ma problemy. Czy klienci powinni się obawiać?
   3. Zimny front znad Białorusi przyniesie niepożądaną zmianę pogody. Czekają nas zadziwiające różnice temperatur
   4. Skandaliczny SMS, nakaz podpisania lojalki. Legendarny dziennikarz ujawnił szczegóły afery z Kazikiem
   5. Wykorzystała 500 plus, żeby wyłudzić pieniądze. W sumie zainkasowała aż ponad milion złotych
   6. Kolejny zakaz zniesiony jeszcze przed wakacjami? Minister Szumowski zabrał głos

Źródło: dziennikwschodni.pl