. https://www.flickr.com/photos/124963567@N02/14334518830
Źródło: https://www.flickr.com/photos/124963567@N02/14334518830
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 31 Stycznia 2020

Jedno z najbrutalniejszych morderstw ostatnich lat w Polsce. "Był wożony w bagażniku kilka godzin"

Policja poinformowała o zatrzymaniu trzech młodych mężczyzn z Płocka, którzy mieli stać za zabójstwem 20-letniego kuriera. Jego ciało zostało znalezione w lesie na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Trzech młodych mężczyzn zostało zatrzymanych przez płockich funkcjonariuszy. Mają odpowiednio 18, 19 i 24 lata. Zatrzymani mieli pozbawić wolności, a następnie z premedytacją zamordować 20-latka pracującego jako kurier w jednej z restauracji. Jak podaje gazeta.pl, ofiara od poniedziałku nie kontaktowała się z rodziną. Zaginięcie zgłoszono we wtorek.

Jak czytamy, już kilkanaście godzin później płoccy policjanci wpadli na trop. Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna został porwany, a następnie zamordowany.

Przełomowy wyrok. ZUS zwróci pieniądze tysiącom pokrzywdzonych?Przełomowy wyrok. ZUS zwróci pieniądze tysiącom pokrzywdzonych?Czytaj dalej

Policja: wozili go przez kilka godzin

Przypuszczenia policjantów okazały się słuszne. W środę zwłoki 20-latka zostały znaleziony w lesie na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Zatrzymanych zostało trzech podejrzanych o morderstwo mężczyzn. Jak czytamy, byli oni kolegami ofiary, a zabójstwo zostało przez nich uprzednio zaplanowane.

Sprawcy zwabili mężczyznę do swojego mieszkania, zamawiając jedzenie z restauracji, w której jako kurier pracowała ofiara.

– Mężczyzna został skrępowany przy użyciu taśmy klejącej i plastikowych zacisków, umieszczony w bagażniku samochodu, którym był wożony przez kilka godzin. Następnie został wywieziony w rejon kompleksu leśnego na trasie z Sierpca do Rypina, gdzie sprawcy dokonali zabójstwa poprzez jego uduszenie – powiedział w rozmowie z TVN Warszawa prokurator rejonowy w Płocku Norbert Pęcherzewski.

Zatrzymanym grozi dożywocie.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Za spacer po lesie możesz zostać ukarany karą pozbawienia wolności. Specustawa podpisana przez prezydenta

2. LOT podjął decyzję ws. lotów do Chin. Nalegało wielu Polaków

3. Zły czas dla Patryka Jakiego. Policja weszła do mieszkania jego brata, usłyszał zarzuty

4. Tomasz Sekielski nie wytrzymał. Kurski straci nerwy widząc, co wymyślił

5. Nastolatka walczy o życie żubra. Wydano na niego wyrok, każdy może pomóc

6. Bardzo zła wiadomość dla emerytów. Nie pomogą 13-tki, ani 500 plus dla seniorów