. https://pixabay.com/pl/photos/policja-samoch%C3%B3d-cop-pojazdu-4261161/Źródło: https://pixabay.com/pl/photos/policja-samoch%C3%B3d-cop-pojazdu-4261161/
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 25 Stycznia 2020

Myśleliśmy, że nic nie przebije wyplutego opłatka. 12-latek odpowie przed sądem za to, że nic nie zrobił, absurdalna akcja policji

Policja wezwana do 13-letniego chłopca, który podczas mszy wypluł na swoją dłoń opłatek i schował go do kieszeni, wydawała się szczytem absurdu. Funkcjonariusze małopolskiej policji postanowili jednak zawalczyć o pierwsze miejsce w tej niezbyt zaszczytnej kategorii. O zatrzymaniu 12-latka poinformowali na Facebooku.

"12-latek chwalił się przed kolegami, że ma marihuanę", czytamy na facebookowym profilu małopolskiej policji. Poinformowano, że dziecko ze swojego zachowania wytłumaczy się przed sądem.

Sprawa na początku wcale nie wydaje się zabawna. W relacji małopolskiej policji czytamy: "Wczoraj, w godzinach popołudniowych do Komisariatu Policji w Trzebini zgłosił się dyrektor jednej ze szkół z terenu miasta. Dyżurny jednostki przyjął zgłoszenie o posiadaniu i rozpowszechnianiu przez 12 – letniego ucznia szkoły substancji psychoaktywnych w postaci marihuany".

Koronawirus jest już w Europie. Do tej pory zabił 41 osóbKoronawirus jest już w Europie. Do tej pory zabił 41 osóbCzytaj dalej

Policja: chłopiec odpowie za kuchenną przyprawę

"W toku natychmiastowo podjętych przez policjantów czynności z wykorzystaniem m.in. psa do wykrywania zapachów narkotyków udano się do miejsca zamieszkania nieletniego. Pies nie potwierdził jednak, aby posiadane przez 12-latka substancje były narkotykami". Czym zatem okazały się owe substancje?

Przyprawami. "Po sprawdzeniu okazało się, że jest to kuchenna przyprawa…", czytamy w poście.

"Jak ustalono, chłopak chciał zaimponować swoim rówieśnikom posiadaniem narkotyków. Posiadane przez niego wysuszone rośliny najprawdopodobniej były przyprawami", pisze na Facebooku małopolska policja. Do tego momentu trudno winić funkcjonariuszy, w których obowiązkach leżało sprawdzenie doniesienia złożonego przez dyrektora szkoły. Policjanci zapowiadają jednak, że dziecko stanie przed sądem.

"Tego typu zachowanie zawsze znajdują finał w sądzie rodzinnym. W tym przypadku nieletni uczeń również wyjaśni swoje zachowanie przed sądem", zaznacza autor posta.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Już za tydzień 2 miliony osób będzie płacić więcej o 100 złotych. Podwyżka nie do uniknięcia

2. Doszło do potężnego trzęsienia ziemi. Odczuło je 5 państw, opłakane skutki widać na nagraniach

3. Niewyobrażalnie skrzywdził swojego psa. Sąsiedzi zamiast zareagować, zachowali się haniebnie

4. Beata Tadla mocno o Danucie Holeckiej. Musiało boleć

5. Czego boi się Tadeusz Rydzyk? Dziennikarze zwrócili uwagę na jeden szczegół

6. Wirus Wuhan właśnie dotarł do Europy. Zakażeni cierpią męki

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News