Policja poinformowała o pomocy udzielonej 5-latkowi, który samotnie wałęsał się po ulicach Wrocławia.. (Zdj. ilustr.) Needpix.comŹródło: (Zdj. ilustr.) Needpix.com
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 29 Lipca 2020

Mały chłopiec błąkał się po ulicach Wrocławia. Policja odkryła przerażającą prawdę o jego rodzicach

Policja poinformowała o pomocy udzielonej 5-latkowi, który samotnie wałęsał się po ulicach Wrocławia. Chłopiec przekazał, że musi zajmować się sobą sam, ponieważ jego mamy od kilku dni nie ma w domu. Dzielnicowi pełniący służbę na terenie wrocławskiego Ołbina odwieźli dziecko do miejska zamieszkania. Tam zamiast matki odnaleźli strzykawki i narkotyki.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu, gdy dzielnicowi z komisariatu przy ulicy Rydygiera przeprowadzali obchód na monitorowanym przez nich terenie wrocławskiego Ołbina. W okolicach ulicy Trzebnickiej funkcjonariusze natrafili na wystraszonego, samotnego chłopca, który sprawiał wrażenie, jakby intensywnie kogoś szukał. Policjanci postanowili sprawdzić, dlaczego dziecko wałęsa się po mieście bez opieki.

Po latach dziennikarka ujawniła, co stało się w TVN po katastrofie smoleńskiej. Trudno powstrzymać emocjePo latach dziennikarka ujawniła, co stało się w TVN po katastrofie smoleńskiej. Trudno powstrzymać emocjeCzytaj dalej

Policja: Matce grozi odpowiedzialność karna

– Chłopiec powiedział funkcjonariuszom, że od kilku dni nie wie, gdzie jest jego mama i musi sam się sobą opiekować. Maluch nie pamiętał dokładnego adresu swojego domu, ale powiedział policjantom, że ich zaprowadzi do miejsca, gdzie mieszka. Podczas krótkiego spaceru mówił, że sam sobie przygotowuje jedzenie, sam się myje i zajmuje sobą, bo nie wie, gdzie jest teraz jego mama – wskazał sierż. szt. Krzysztof Marcjan.

Widok mieszkania, w którym na co dzień przebywał chłopiec, utwierdził mundurowych w przekonaniu, że sprawa nie będzie należeć do najprzyjemniejszych. – W całym, niedużym lokalu panował ogólny nieład i widać było wyraźnie, że nikt z domowników nie dba o bezpieczne warunki do wychowania dzieci. Na szafkach, przy których chłopiec twierdził, że przygotowuje sobie posiłki, znajdowały się opakowania z narkotykami oraz strzykawki do ich zażywania – przekazał sierż. szt. Marcjan w oficjalnym komunikacie wrocławskiej policji.

Lidl od jutra czekać może oblężenie. Właśnie poznaliśmy najnowsze ofertyLidl od jutra czekać może oblężenie. Właśnie poznaliśmy najnowsze ofertyCzytaj dalej

Nielegalne substancje funkcjonariusze odkryli też w lodówce. Znamienny wydaje się fakt, że pięciolatek co chwila spoglądał we włączony przez cały czas telewizor, co może sugerować, że była to jego jedyna rozrywka, a także potwierdzać wersję, że od dawna chłopiec był pozostawiony sam sobie. Na miejsce wezwano ratowników pogotowia celem upewnienia się, że dziecko nie potrzebuje pomocy medycznej.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Podjęto natychmiastową decyzję o zamknięciu. Zagrożenie dla Polaków jest zbyt duże 2. Opłaty wyższe o 1000 proc. W jednym polskim mieście już pojawił się postulat 3. Na wakacyjnym bonie 500 plus można nieźle zarobić? Trzeba jednak poczekać 3 tygodnie

W mieszkaniu zjawiła się również babcia chłopczyka, która poinformowała mundurowych, że zajmuje się już 10-letnią siostra malca. Kobieta dodała, że druga z babć opiekuje się z kolei trzecim dzieckiem rodziny, 15-letnią dziewczynką, a matka 5-latka miała zajmować się tylko nim.

Ta zjawiła się w budynku dopiero po kilku godzinach. Tłumaczyła, że opuściła mieszkanie nad ranem, po czym straciła poczucie czasu. Kobieta została zatrzymana przez policjantów. Czynności wykazały ponadto, że jest ona poszukiwana przez sąd. – Funkcjonariusze ustalili, że w jej mieszkaniu wielokrotnie mogło dochodzić  do spotkań osób zażywających narkotyki. Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 100 porcji handlowych amfetaminy, która znajdowała się w zajmowanym przez kobietę oraz jej rodzinę mieszkaniu – poinformował Marcjan.

5-latek trafił tymczasowo do placówki opiekuńczej. O odebraniu praw rodzicielskich matce dziecka zdecyduje sąd. 37-latce grozić może ponadto kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje 2-letnia córeczka znanego sportowca. Miała raka mózgu i kręgosłupa
  2. Pilna wiadomość dla milionów rodziców. Chodzi o pójście dzieci do szkół
  3. Bosak o konwencji stambulskiej: sfałszowany polski tekst
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Mieli spędzić rodzinny czas na plaży. Rodzice odwrócili wzrok tylko na chwilę. Sytuacja nabrała rozpędu

Źródło: wroclaw.policja.gov.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!