policja. Materiały policyjneŹródło: Materiały policyjne
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 26 Maja 2020

Wyciekło nagranie policji, które nie miało ujrzeć światła dziennego. Sprawą zajmie się prokuratura

Policja w Kędzierzynie-Koźlu bada okoliczności bójki do jakiej doszło w centrum tego miasta tydzień temu. Wokół całej sprawy pojawiło się wiele dodatkowych kontrowersji w związku z wyciekiem nagrania policjantów oglądających monitoring i komentujących sprawę używając nazwisk potencjalnych sprawców.

Zgodnie z informacjami policji do zdarzenia doszło na ul. Targowej w Kędzierzynie-Koźlu w czwartek po godz. 21. W wyniku bójki jedna osoba trafiła do szpitala w ciężkim stanie. Policji najprawdopodobniej udało się już ustalić sprawców, obecnie trwają ich zatrzymania: - Ze zgłoszenia, które otrzymaliśmy wynikało, że doszło do bójki między kilkoma osobami. Na miejscu interweniowali policjanci. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali pierwsze osoby. To mężczyźni w wieku od 19 do 27 lat - mówi w rozmowie z Onet.pl Magdalena Nakoneczna. rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

wtv.pl - portal informacyjny"Ksiądz nie jest śmiertelnikiem, nie jesteśmy równi wobec prawa". Nagranie duchownego z jego reakcją na film Sekielskich podbija siećCzytaj dalej

Policja bada sprawę wycieku

Kędzierzyńskie obiegł film z monitoringu na którym zarejestrowano bójkę. Nagranie rozpoczyna się w momencie gdy jedna z ofiar leży na ziemi nieprzytomna. W tle słychać rozmowę na temat zajścia prowadzoną przez miejscowych policjantów, którzy komentując wymieniają nazwiska potencjalnych sprawców. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Lechowi Wałęsie puściły nerwy. Bardzo wulgarne słowa w kierunku Andrzeja Dudy
2. Rząd wprowadza nowe zasady dotyczące urlopów. Możesz nie doczekać się wakacji wtedy, kiedy planujesz

– W tej sprawie zostały wszczęte czynności w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji. Została też o tym powiadomiona Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu. Zależy nam, żeby ta sprawa została jak najszybciej wyjaśniona – podkreśla Magdalena Nakoneczna.

Zgodnie z polskim kodeksem karnym każdy kto bierze udział w bójce lub pobiciu, w którym naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pracodawcy dostają nowe narzędzia. Tysiące pracowników stracą swoje pensje, nawet na rok
  2. Z samochodu nic nie zostało. Nie żyje jedna osoba. Tragiczny wypadek na słupie
  3. Nauczyciele do pracy przy czereśniach. Minister ma dla nich propozycję
  4. Spadek poparcia dla PiS, jakiego jeszcze nie było. Wynik sondażu zamiesza na Nowogrodzkiej
  5. Agata Duda na zaskakujących zdjęciach sprzed wielu lat. Bardzo się zmieniła, poznalibyście?
  6. Nowa wiadomość z Chin. Chodzi o pochodzenie zakażeń, ujawnili dane

Źródło: Onet.pl