Zatrzymanie dziennikarki "Gazety Wyborczej" przez policję.. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 24 Listopada 2020

Rzecznik policji: Funkcjonariusze nie wiedzieli, że zatrzymują dziennikarkę. Tymczasem na zdjęciach widać coś innego

Rzecznik policji skomentował zatrzymanie dziennikarki "Gazety Wyborczej". W jego opinii funkcjonariusze nie wiedzieli, że kobieta jest fotoreporterką. Inną wersję zdarzenia prezentują jednak obiegające sieć nagrania.

Poniedziałkowy wieczór po raz kolejny stanął pod znakiem manifestacji, jakie odbyły się w Warszawie. Tym razem protest odbył się przed siedzibą Ministerstwa Edukacji Narodowej, a hasłem przewodnim było: "Wolna aborcja i wolna edukacja!".

Zgromadzone przed siedzibą MEiN studentki postanowiły wyrazić swą solidarność z nauczycielami, wobec których Przemysław Czarnek zapowiedział represje za wsparcie Strajku Kobiet. Zablokowano bramę wjazdową na teren resortu.

Jurek Owsiak w ostrych słowach zwrócił się do Kingi Dudy. Jurek Owsiak w ostrych słowach zwrócił się do Kingi Dudy. "Nie wiedziałaś? Teraz już wiesz"Czytaj dalej

Demonstracje po raz kolejny zaowocowały zdecydowaną interwencją stołecznej policji. Zatrzymane osoby zostały przewiezione na komendę przy ulicy Wilczej w Warszawie, a jedną z nich była dziennikarka "Gazety Wyborczej".

Rzecznik Policji: "Policjanci nie wiedzieli, że to jest fotoreporterka"

Przypomnijmy, że Agata Grzybowska relacjonowała przebieg protestów pod siedzibą ministerstwa. Powołując się na Polską Agencję Prasową, WP zaznacza, że fotoreporterka dziennika mogła usłyszeć zarzuty. Kobieta miała rzekomo naruszyć nietykalność mundurowego.

Do zatrzymania dziennikarki odniósł się rzecznik Komendanta Głównego Policji. Zdaniem Mariusza Czajki legitymacja prasowa nie może zwalniać z poniesienia odpowiedzialności za popełnione wykroczenia.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Czy Kościół powinien płacić podatki, jak wszyscy inni?
2. Wiadomo już, co dalej z godzinami dla seniorów. Odpowiedź MRiPS w wielu wzbudzi oburzenie
3. Tadeusz Rydzyk przerwał milczenie. Miał mówić o uczelni, a grzmiał o aborcji i LGBT

Rzecznik zaznaczył ponadto, że funkcjonariusze nie mieli wiedzy o tym, że kobieta jest przedstawicielką prasy. Czajka dodał, że Grzybowska została zatrzymana na tak długo, jak wymagała tego sytuacja, i została już zwolniona.

Słowa policjanta kontestują jednak niejako obiegające sieć nagrania, na których widać wyraźnie, że dziennikarka pokazywała mundurowym swoją legitymację.

Szczegóły tajnego pogrzebu Henryka Gulbinowicza. Na grobie nietypowy wieniecSzczegóły tajnego pogrzebu Henryka Gulbinowicza. Na grobie nietypowy wieniecCzytaj dalej

Posłanka Lewicy: "Dymisja to jedyne rozwiązanie"

Do słów Czajki odniosła się posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, publikując przy tym materiał, na którym możemy zaobserwować działania mundurowych.

"Rzecznik Komendanta Głównego Policji albo okłamuje opinię publiczną, albo srogo obraża policjantów (nie umieją czytać, nie rozumieją, co się do nich mówi choćby i dziesięć razy)", czytamy na Twitterze przedstawicielki opozycji.

W opinii Dziemianowicz-Bąk jedynym rozwiązaniem jest w tej sytuacji dymisja policjanta.

źródło: Twitter / WP

wtv.pl - portal informacyjny"Pokaż, że masz jaja". Ostre słowa w stronę Przemysława Czarnka na antenie Polsat NewsCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Ważna zapowiedź Ministra Zdrowia. 29 listopada będzie kluczowym dniem, co nas wtedy czeka?
  2. W jaki sposób mrozić pierogi na święta? Szef kuchni zdradził 3 niezawodne metody
  3. Scheuring-Wielgus ma problem z policją? Domaga się przeprosin "Spotkamy się w sądzie"
  4. Edyta Górniak chce uciec przed szczepieniami z kraju. Ma zabrać ze sobą syna
  5. Urodziłam dziecko z gwałtu, a państwo nie dało mi nawet na pieluchę. Niedawno znów zostałam zgwałcona (Reportaż)
  6. Boże Narodzenie 2020: Co dalej z krajowymi restrykcjami? Setkom osób może się nie spodobać. Ważna wiadomość dla osób wyjeżdżających na święta
  7. Oferty, na które Polacy czekają cały rok. Gigantyczne przeceny w Lidlu, sprzęt elektroniczny kupimy za "grosze"