Policja ostrzega przed oszustami. Najbardziej narażeni są seniorzy.. PxHereŹródło: PxHere
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 21 Maja 2020

Pilne ostrzeżenie dla seniorów. Oszuści wchodzą do mieszkań, może skończyć się tragedią

Policja ostrzega przed oszustami. Najbardziej narażeni są seniorzy. Poznańscy mundurowi otrzymali już kilkanaście zgłoszeń o oszustach, którzy sprytnie podszywają się pod pracowników wodociągów. Ich ofiarami padają głównie osoby starsze. Można stracić pieniądze, dokumenty i kosztowności.

"Zwracamy się z apelem, aby poinformować bliskie nam osoby starsze o tego typu przestępstwach i przestrzec ich przed konsekwencjami wpuszczania do swoich mieszkań nieznanych osób. Prosimy także wszystkie osoby, którzy posiadają jakiekolwiek informacje o sprawcach oszustw o kontakt z poznańską policją" - czytamy w komunikacie na stronie wielkopolskiej policji.

Andrzej Duda wreszcie przerwał milczenie. “Niesmak, to jest żenujące”, padły mocne słowa o TrójceAndrzej Duda wreszcie przerwał milczenie. “Niesmak, to jest żenujące”, padły mocne słowa o TrójceCzytaj dalej

Policja ostrzega przed oszustami. Najbardziej narażeni są seniorzy

Już kilkanaście zgłoszeń o oszustwach i kradzieżach, gdzie ofiarami padają głównie osoby starsze, otrzymali policjanci z Poznania. Jak czytamy na oficjalnej stronie policji, sposób działania oszustów jest zawsze podobny. "Nieznany mężczyzna, podając się za pracownika wodociągów kontaktuje się osobiście ze starszą osobą. Informuje ją o awarii rur i zanieczyszczeniu wody w kranach. Pod pozorem kontroli wchodzi do mieszkania. Razem z właścicielem idą do łazienki i kuchni. Tam wspólnie sprawdzają rury znajdujące się w domu. Niekiedy oszust prosi o nalanie całej wanny wody i uważną obserwację, czy woda nie jest zabrudzona" - informuje policja w swoim komunikacie ostrzegawczym.

"W czasie kiedy lokatorzy są zajęci kontrolą wody i rurociągów, do mieszkania wchodzi druga osoba i przeszukuje mieszkanie szukając wartościowych rzeczy. Do mieszkania wchodzi bez problemu, ponieważ drzwi zawsze są otwarte po wejściu pierwszego z oszustów" - czytamy w dalszej części komunikatu.

Poszkodowanych seniorów może być już co najmniej kilkunastu, gdyż tyle było zgłoszeń w całym Poznaniu. Mężczyzna, który podaje się za pracownika wodociągów jest w wieku średnim, ok. 30-40 lat. Może mieć na sobie żółtą kamizelkę odblaskową. Tym sposobem osoby starsze, padające ofiarą oszusta, tracą pieniądze, dokumenty i biżuterię.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Są nowe, oficjalnie żółte alarmy. Uważajcie na siebie szczególnie wieczorem, Instytut wydał ostrzeżenia
2. Największe wygrane loterie w Polsce. Rekordzista wsadził do kieszeni niewyobrażalną kwotę

"Zwracamy się z apelem – szczególnie do osób starszych, aby nie wpuszczać obcych osób do swoich mieszkań i domów. Jeśli mamy wątpliwości co do zamiarów odwiedzającej nas osoby, poinformujemy o tym Policję, bądź instytucję na którą powołuje się nieznajomy i sprawdźmy jej tożsamość nie wpuszczając jej do środka mieszkania" - apeluje wielkopolska policja w komunikacie na swojej stronie internetowej.

Policja prosi o kontakt wszystkich, którzy mogą mieć jakiekolwiek informacje o osobach poszywających się pod pracowników wodociągów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rekordowa liczba zachorowań w ciągu doby - WHO bije na alarm
  2. Ciężarówka wpadła do rowu. 20 ton mięsa wyleciało na jezdnię
  3. Jacek Kurski nagle wraca na funkcję prezesa TVP? Najnowsze doniesienia Wirtualnych Mediów, nikt się nie spodziewał
  4. Dariusz Piontkowski podjął zaskakującą decyzję. Ważne informacje dla wielu uczniów
  5. Danuta Holecka i fakty, które wolałaby ukryć. W końcu ujawniono, kim jest naprawdę
  6. Porażające odkrycie w kominie w Auschwitz. Przypadkiem znaleźli tajemniczy schowek

Źródło: wielkopolska.policja.gov.pl