Policja zatrzymała 39-latka. (zdjęcie ilustracyjne) Piotr Molecki/East NewsŹródło: (zdjęcie ilustracyjne) Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 21 Kwietnia 2020

Zaatakował policjantów, opluł, groził śmiercią. Okazało się, że uciekł z kwarantanny

Policja poinformowała o interwencji w sprawie przebywającego w kwarantannie mężczyzny, który zaatakował funkcjonariuszy, opluwając ich oraz grożąc śmiercią. Za swoje skandaliczne zachowanie 39-latek odpowie przed sądem.

"Każda policyjna interwencja jest inna, a podczas wielu funkcjonariusze narażają swoje zdrowie i życie. Często wynika to po prostu z bezmyślności, ignorancji i nieuzasadnionej agresji innych osób. Taka sytuacja miała miejsce w Olsztynku", czytamy w oficjalnym oświadczeniu KMP w Olsztynie.

Minister zabrał głos ws. zamknięcia szkół. Ważne wieści dla wszystkich uczniów i rodzicówMinister zabrał głos ws. zamknięcia szkół. Ważne wieści dla wszystkich uczniów i rodzicówCzytaj dalej

Policja: Wynik testu okazał się negatywny

Do interwencji wobec 39-latka przeprowadzonej przez funkcjonariuszy z Komisariatu w podolsztyńskiej miejscowości Olsztynek doszło na jednej z ulic w Stawigudzie. Jak czytamy w oświadczeniu, mężczyzna, wbrew obowiązującym przepisom, spotkał się ze znajomym pod sklepem, nie zachowując przy tym zalecanych zasad bezpieczeństwa. Na widok radiowozu zaczął wykrzykiwać wulgaryzmy w kierunku mundurowych.

39-latek nie stosował się do poleceń wydawanych przez policjantów, a po chwili stał się agresywny, kopiąc policjantów i naruszając ich nietykalność cielesną. Co więcej, rzucając epitetami, groził funkcjonariuszom pozbawieniem życia. Na koniec, jak czytamy na Twitterze, zdecydował się ich opluć.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Kilka tygodni temu Szumowski twierdził, że maseczki nie pomagają. Teraz się tłumaczy
2. Wzruszający pogrzeb znanego dziennikarza. Rodzina i przyjaciele nie kryli łez. W ostatniej drodze towarzyszyły tłumy

Mężczyzna opluł policjantów

"Jak ustalili policjanci, mężczyzny w ogóle nie powinno tam być, ponieważ objęty został kwarantanną. W związku z powyższym został przez nich zatrzymany", czytamy na stronie olsztyńskiego KMP. Na całe szczęście wyniki testu na obecność wirusa COVID-19 u objętego kwarantanną mężczyzny dały wynik negatywny. 39-latek stanie teraz przed sądem.

Za groźby, znieważanie oraz narażenie nietykalności funkcjonariuszy grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie ponadto za złamanie zasad kwarantanny oraz naruszenie przepisów w związku ogłoszonym w kraju stanem epidemii. O zaistniałej sytuacji poinformowano już Państwową Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polska firma produkuje materiał nieprzepuszczający wirusów. Stał się prawdziwym hitem
  2. Ambasador USA przeciwko TVP. Mocne stanowisko Mosbacher ws. TVN
  3. Ministerstwo Zdrowia właśnie opublikowało projekt kolejnego, ważnego rozporządzenia. Chodzi o medyków
  4. Nieoczekiwane wsparcie dla TVN w konflikcie z TVP. Stacja ma wyjątkowo mocnego sojusznika
  5. Spędził miesiąc w szpitalu, miał poważne powikłania. Polski europoseł opowiedział o trudnej walce z wirusem
  6. 12-latka musiała przejść przez koronawirusa ponad 100 km. Nie dała rady, nie żyje, przykra wiadomość ze świata

Źródło: olsztyn.policja.gov.pl / twitter.com/Policja Olsztyn