Policja nieoczekiwanie dostarczyła mandat dziennikarzowi. youtube/Wolne MediaŹródło: youtube/Wolne Media
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 16 Maja 2020

Do jego drzwi zapukała policja, wszystko nagrał. Sytuacja, która może spotkać każdego, kto nie stosował się do rządowych rozporządzeń

Policja nieoczekiwanie postanowiła dostarczyć zdziwionemu dziennikarzowi wystawiony przez sanepid mandat. Funkcjonariusze powoływali się na przekazane im przez zwierzchnika polecenie.

Powołując się na porozumienie pomiędzy Komendą Główną a Pocztą Polską, mundurowi przynieśli mężczyźnie nadany przez Główny Inspektorat Sanitarny list. Na pytanie, czy wspomniane porozumienie obowiązuje również z sanepidem, policjanci odparli, że przesyłka została nadana przez instytucję Poczty, której rolę pełnią obecnie dwaj funkcjonariusze.

Premier podjął decyzję w sprawie Śląska. Wiemy, co dalej z kwarantannąPremier podjął decyzję w sprawie Śląska. Wiemy, co dalej z kwarantannąCzytaj dalej

Policja w roli doręczyciela przesyłki pocztowej

Doręczający list postanowili wylegitymować dziennikarza portalu "Wolne Media", tłumacząc się koniecznością potwierdzenia tożsamości. Na stwierdzenie, że wręczający przesyłki listonosze nie legitymują obywateli, mundurowi odpowiedzieli, powołując się na art. 14 ustawy o Policji.

Dodajmy, że wykonującym polecenie policjantom niełatwo było wytłumaczyć, czy legitymowanie ma uzasadnienie w prowadzonych względem mężczyzny czynnościach.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Pani Krystyna dodzwoniła się do programu TVP na żywo. "Na kolanach bym poszła", zdumiewające słowa na antenie
2. Już jutro kierowców czekają wielkie zmiany. Dotyczą rządowych restrykcji

Dziennikarz przyjął ostateczne doręczaną mu pocztę. Po przeszło 10-minutowej wymianie zdań dowiedzieliśmy się, że przesyłka była wystosowanym przez Sanepid mandatem, w którym na mężczyznę nałożono "karę pieniężną za nieprzestrzegania nakazu przemieszczania się w odległości nie mniej niż 2 m od siebie".

Jak zapewnił w internetowym wpisie jego odbiorca, kara została nałożona niesłusznie. Całość nagranie odnaleźć można pod tym linkiem.

Policja doręczyła list dziennikarzowi

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Onet: Jak Słowenia pokonała pandemię. Relacja polskiego obywatela
  2. Mali bohaterowie z Warszawy. Uratowali 3-letniego chłopca, liczyły się sekundy
  3. Przełom w sprawie Iwony Wieczorek? Detektyw twierdzi że wie, gdzie jest ciało
  4. Poruszająca prośba pana Bronisława podbija internet. "Jestem spokojnym, dobrodusznym człowiekiem"
  5. Pan Karol chciał uchronić rodzinę przed zagrożeniem. Sąsiedzi zgotowali mu piekło
  6. Niemcy pilnie apelują do Polski. Sprawa dotyczy tysięcy Polaków

Źródło: twitter.com/@wolne_media_pl / youtube/Wolne Media

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News