Mateusz Morawiecki wypowiedział się na temat działań policji podczas Marszu Niepodległości. Jakub Kaminski/East News
Źródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 15 Listopada 2020

Mateusz Morawiecki zabrał głos ws. pracy policji na Marszu Niepodległości. "Reakcja na wielu filmikach była nieadekwatna"

Mateusz Morawiecki pojawił się dziś na VI Nadzwyczajnym Zjeździe Klubów "Gazety Polskiej", gdzie wypowiedział się na temat działań policji podczas tegorocznego Marszu Niepodległości. W swojej wypowiedzi poruszył też kwestię liczby zachorowań i zrzucił winę na antyrządowe protesty.

Jak ocenił Morawiecki, "reakcja policji - na wielu filmikach - była nieadekwatna".

Emerytury jednej grupy biją na głowę wszystkie inne służby. Reszta może jedynie pomarzyćEmerytury jednej grupy biją na głowę wszystkie inne służby. Reszta może jedynie pomarzyćCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki ocenia działania policji podczas Marszu Niepodległości

W niedzielę premier wziął udział w VI Nadzwyczajnym Zjeździe Klubów "Gazety Polskiej", który relacjonował portal niezalezna.pl. Podczas spotkania Morawiecki wypowiedział się na temat wpływu protestów na liczbę zakażeń, a także zachowania policji podczas Marszu Niepodległości.

Jak podkreślił premier, "te wielkie ruchy, demonstracje, zwłaszcza te wcześniejsze, były czymś, co w znaczący sposób podniosło poziom zachorowań".

- To zdroworozsądkowe oceny i potwierdzane przez wielu socjologów, statystyków - twierdził. Jak mówił, protesty trwały przez wiele dni i teraz przez to "zbieramy ich żniwo".

- Dlatego bardzo zależało mi, by 11 listopada nie doszło do takich zdarzeń. W tym jednym jedynym dniu niestety również doszło do pewnych zdarzeń, na szczęście były one jednostkowe, w tych kilku godzinach, nie były one jak przez wiele tygodni odbywające się marsze, wezwania do wyprowadzania ludzi na ulice w czasie, kiedy wiadomo, że do kanonu propaństwowej postawy należy ograniczenie mobilności, ograniczenie kontaktów społecznych, pozostanie w domu - dodał.

Roman Giertych ujawnia wielką aferę. Teraz udostępnił tajne nagranie z podsłuchu, niewiarygodneRoman Giertych ujawnia wielką aferę. Teraz udostępnił tajne nagranie z podsłuchu, niewiarygodneCzytaj dalej

Morawiecki podkreślił szczególnie, że wszelkie wydarzenia, zgłoszenia i nagrania związane z przebiegiem Marszu Niepodległości będą dokładnie oglądane, sprawdzane i weryfikowane.

- Myślę, że mamy do czynienia z działaniami właściwymi i niewłaściwymi, po stronie również policji, po stronie niektórych uczestników wydarzeń - tych, którzy w pokojowy sposób starali się przedstawiać swoje wartości, i tych, którzy nie robili tego w sposób pokojowy, wręcz przeciwnie - twierdził.

Jak jednak powiedział, "reakcja policji - na wielu filmikach - była nieadekwatna".

- Ale znam wiele relacji, w których jednocześnie funkcjonariusze zachowywali się w sposób właściwy. Pozwólmy, aż właściwe komisje zakończą swoje prace, by wyciągać dalej idące wnioski - dodał.

Kontrowersyjne działania policji podczas Marszu Niepodległości

Po raz pierwszy od wielu lat policja wróciła do osłaniania Marszu Niepodległości i, niestety, doszło do dużego wybuchu agresji maszerujących uczestników. Do starć doszło już na samym początku, przy Rondzie Dmowskiego, potem przy Rondzie de Gaulle'a i na stacji Warszawa Stadion.

Nieprawdopodobne, gra w Milionerach zajęła jej tylko minutę. Aż przykro patrzećNieprawdopodobne, gra w Milionerach zajęła jej tylko minutę. Aż przykro patrzećCzytaj dalej

Najwięcej wątpliwości wzbudziły ostre reakcje policjantów szczególnie przy ostatnim z wymienionych miejsc, gdzie pałkami bito przypadkowych ludzi i dziennikarzy w kamizelkach z napisem "PRESS" i sprzętem fotograficznym.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Czarnek się wygadał. Chce wprowadzić przerażającą reformę, studenci będą zupełnie bezbronni wobec przemocowych wykładowców
2. Już za dwa dni Biedronka wprowadzi nietypową, promocyjną ofertę. Możesz dostać zakupy za darmo
3. Giertych przerwał milczenie i wyciągnął kwity, szykuje się afera roku. Rząd miał złożyć niemoralną propozycje Czarneckiemu

źródło: [rmf24.pl]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: Premier Morawiecki ogłosił nowy plan rządu. Bardzo ważne informacje dla wszystkich Polaków
  2. Lepsze niż schabowe i mielone razem wzięte. Obłędne kotlety po francusku są wielkim obiadowym hitem
  3. "Kryli? Mogli nie wiedzieć". Tadeusz Rydzyk zacięcie broni Gulbinowicza i Dziwisza
  4. Wraca oferta Lidla, przez którą ludzie się tratowali w kolejkach. Teraz może być podobnie
  5. Fakt: Dramat polskiej aktorki na wakacjach w egzotycznym kraju. Dowiedziała się, że jest zakażona. Utknęła na miejscu
  6. Wielka Brytania chce zbudować kosmiczne elektrownie. Wyjątkowy pomysł budzi zainteresowanie NASA od lat