Policja zatrzymała byłego polityka Nowoczesnej. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 11 Maja 2020

Wcześnie rano policja zatrzymała b. polityka Nowoczesnej. Pisał w internecie o mordowaniu Kaczyńskiego

Policja zatrzymała byłego szefa Nowoczesnej w Przemyślu Kamila Kurosza w związku z obraźliwymi wpisami, które publikował na swoim profilu na Twitterze. Informację potwierdził już wiceszef MSWiA Maciej Wąsik.

O wpisach zmieszczanych przez Kamila Kurosza pisaliśmy wczoraj. Przypomnijmy, że były polityk Nowoczesnej wzywał do "fizycznego unicestwienia pisowskiej zarazy". "Chyba naprawdę czas już wyjść na ulicę i ostatecznie rozwiązać kwestię pisowską", przekonywał Kurosz.

"Jestem coraz bliżej decyzji o poświęceniu się dla Najjaśniejszej Rzeczpospolitej i fizycznej eliminacji kaczego ch***ka", zapewniał również za pośrednictwem Twittera. Były szef partii w Przemyślu wspominał także m.in. o "wariance rumuńskim".

Zwycięstwo Dudy już nie takie pewne? Wyrasta mu poważny przeciwnik, są wyniki sondażuZwycięstwo Dudy już nie takie pewne? Wyrasta mu poważny przeciwnik, są wyniki sondażuCzytaj dalej

Policja zatrzymała byłego polityka Nowoczesnej

Wobec wspomnianych powyżej wpisów zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożył europoseł PiS Dominik Tarczyński. W jego ocenie tweety Kurosza były "nawoływaniem do morderstwa prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, do gazowania senatorów PiS". – To jest mowa nazistów – przekonywał w rozmowie z portalem TVP.Info.

Od poglądów mężczyzny odciął się także jego obecny pracodawca. "Jako firma, stanowczo potępiamy mowę nienawiści i jesteśmy bardzo mocno zaniepokojeni obecną sytuacją. Podjęliśmy również natychmiastowe, stosowne kroki prawne względem naszego pracownika", zapewniono na Facebooku.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Łukasz Szumowski w zaskakujących słowach: "Gdyby nie zakażenia koronawirusem na Śląsku, mielibyśmy już tendencję spadkową"
2.Polacy ruszyli po gotówkę. Padł rekord

Tuż po godzinie 9 o zatrzymaniu byłego polityka Nowoczesnej poinformował na Twitterze wiceszef MSWiA Maciej Wąsik. "Dziś ten pan został przez Polską Policję zatrzymany o 7 rano. Jedzie do prokuratury w Rzeszowie. Usłyszy zarzuty", czytamy.

Policja zatrzymała Kamila Kurosza

ZOBACZ TAKŻE:

    1. Sytuacja trudna do skomentowania. Szpital obciął pensje pielęgniarkom
    2. Śmiertelny wypadek na Mazowszu. Nie żyje młody motocyklista
    3. Tomasz Lis w mocnych słowach o wyborach. Dotyczy życia jego dzieci
    4. Czy przysługuje Ci świadczenie postojowe? Można je uzyskać w następujący sposób
    5. "Wyeliminujemy się sami". Mocne słowa eksperta profilaktyki zakażeń o kontrowersyjnych wypowiedziach celebrytów
    6. Chiny zablokowały całe miasto przez koronawirusa. Nagły powrót, najwyższy stopień zagrożenia

Źródło: twitter.com/@WasikMaciej / WTV

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News