Policja poinformowała o zatrzymaniu 25-latka. (zdj. ilustracyjne) flickr.com/houstondwiPhotos mpŹródło: (zdj. ilustracyjne) flickr.com/houstondwiPhotos mp
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 10 Maja 2020

Przestępca złapany na gorącym uczynku, wykorzystywał starsze osoby. Policja ostrzega

Policja poinformowała o zatrzymaniu 25-letniego mężczyzny, który tzw. metodą "na wnuczka" wyłudził od starszego mężczyzny przeszło 50 tys. zł. Oszust wpadł przez przypadek.

Szczegóły sprawy przytacza RMF FM. Jak czytamy, funkcjonariusze, którzy patrolowali znajdujące się w Łodzi osiedle Teofilów, dostrzegli, że jeden z rozmawiających przez telefon mężczyzn zachowuje się w dziwnie nerwowy sposób.

Po chwili 25-latek podszedł do jednego z okolicznych okien, z którego starszy mężczyzna wyrzucił na zewnątrz pakunek. Wówczas mundurowi postanowili wylegitymować podnoszącego paczkę.

Premier właśnie podpisał nowe rozporządzenie, dotyczące ograniczeń w przemieszczaniu. Niestety, w najbliższym czasie nie zaplanujecie podróży za granicęPremier właśnie podpisał nowe rozporządzenie, dotyczące ograniczeń w przemieszczaniu. Niestety, w najbliższym czasie nie zaplanujecie podróży za granicęCzytaj dalej

Policja odzyskała pieniądze mężczyzny

Z relacji policjantów wynika, że we wspomnianej paczce znajdowało się przeszło 30 tys. złotych. Próbujący rzucić się do ucieczki 25-latek został obezwładniony przez mundurowych.

Następnie funkcjonariusze udali się do mieszkania, z którego wyrzucono pakunek. Jak podaje rmf24.pl, wewnątrz zastano 65-letniego mężczyznę, który przekazał policjantom, że wyrzucił pieniądze na polecenie prokuratora, z którym pozostawał w stałym kontakcie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Po internecie krąży nagranie Mateusza Morawieckiego u Tadeusza Rydzyka. Trudno uwierzyć, że nie ugryzł się w język
2. Nawet 40 tys. kierowców może stracić prawo jazdy. Trzy nowe przepisy mogą wielu pogrążyć

– Godzinę wcześniej 62-latek otrzymał telefoniczne polecenie wypłacenia z banku 19,5 tys. zł i pozostawienia ich przy śmietniku. Mężczyzna wykonał to polecenie zgodnie z instrukcją – przekazał, cytowany przez portal, przedstawiciel łódzkiej policji Radosław Gwis.

Mundurowi poinformowali seniora, że według wszelkiego prawdopodobieństwa padł ofiarą oszustwa. 65-latkowi polecono złożenie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa.

Wspomniane 19,5 tys. zł odnaleziono w samochodzie zatrzymanego 25-latka. Policjanci odzyskali łącznie 52,5 tys. zł.

ZOBACZ TAKŻE:

    1. Sytuacja trudna do skomentowania. Szpital obciął pensje pielęgniarkom
    2. Płonie las na Mazowszu. Ogromny pożar. Ogień pojawił się w dwóch miejscach
    3. O. Rydzyk o sianiu paniki. Wielu katolików będzie przestraszonych i wściekłych "Daliśmy się puścić w taki kanał zła"
    4. Uwaga ostrzeżenie. Z konta bankowego zniknęła astronomiczna kwota, może dotyczyć każdego
    5. Zatrważające słowa Krystyny Pawłowicz ws. przyszłości naszego kraju. Wzywa do modlitwy, o co chodzi?
    6. Wielkie zmiany w przemieszczaniu się od poniedziałku aż do 29 maja. Dotkną jednej części kraju

Źródło: rmf24.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News