Policja zmienia numery telefonów. pickpik.comŹródło: pickpik.com
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 9 Maja 2020

Służby przypominają. Zmieniają się numery na policje, sytuacja dotyczy całej Polski

Policja opublikowała wiadomość, w której przypomina obywatelom o ważnej zmianie dotyczącej kontaktu z komendami na terenie całego kraju. Warto zapoznać się z przytaczanymi przez funkcjonariuszy informacjami.

Przypomnijmy, że 24 lutego bieżącego roku zmianie uległ sposób kontaktu ze służbami. Jak napisano w komunikacie na oficjalnej stronie policji, dotychczas, aby dodzwonić się do wybranej jednostki należało wybrać numer kierunkowy. Teraz, w razie potrzeby kontaku z wybraną Komendą, będzie trzeba wykręcić wyróżnik MSWiA - 47.

Nieoficjalne. Media: Odnaleziono ciało 3,5-letniego KacperkaNieoficjalne. Media: Odnaleziono ciało 3,5-letniego KacperkaCzytaj dalej

Policja przypomina o zmianie numeru telefonów

"Z uwagi na skalę wdrożenia oraz konieczność sukcesywnego wygaszania obowiązujących umów z operatorami sieci publicznych, jak również znaczenie dla funkcjonowania dla jednostek Policji planowany jest 6-miesięczny okres, podczas którego równolegle będą funkcjonowały dotychczas używane numery lokalne", czytamy w oświadczeniu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Tadeusz Rydzyk mądrzejszy od ministra zdrowia? Wystosował apel
2. Forsal: W nocy Sejm przeforsował przepis warty miliardy zł. Niespodziewanie dołączył go do tarczy 3.0

"Efektem uruchomienia wyróżnika będzie kompleksowa zmiana sposobu wybierania oraz kierowania połączeń dla stacjonarnych telefonów resortowych w tym Policji, która ma krytyczne znaczenie dla obywateli, ale również dla samych policjantów i pracowników Policji", dodano.

Ponadto, należy również podać odpowiedni dla danego województwa wskaźnik obszarów. Jak czytamy, numeracja każdego z województw odzwierciedlała publiczną numerację opartą o podział na 49 stref numeracyjnych. Numeracja ta dotyczy całej policyjnej sieci telekomunikacyjnej na terenie kraju i obejmuje wszystkie jednostki organizacyjne Policji.

Pełen wykaz znajdziemy na oficjalnej stronie internetowej polskiej policji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sytuacja trudna do skomentowania. Szpital obciął pensje pielęgniarkom
  2. Protest w centrum Warszawy, interweniuje policja. Utrudnienia w ruchu drogowym
  3. Niebezpieczne zwierzę grasuje po ulicach polskiego miasta. Maleńki piesek konał na rękach dziewczynki, drugi cudem uszedł z życiem
  4. Czy dziś obowiązuje cisza wyborcza? Wyjaśniamy, co grozi za jej złamanie w normalnych warunkach
  5. Filip Chajzer pokazał zdjęcie z dzieciństwa. Przywołał wspomnienia, które poruszą każdego, pamiętającego lata 90.
  6. Dramatyczny wynik koronawirusa na świecie. Wielu się obawiało, niestety

Źródło: policja.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News