Policja z Poznania zatrzymała sześć osób, które dopuszczały się przestępstwa w formie wyłudzania ogromnych sum pieniędzy od seniorów.. (zd. il.) Pixabay/arembowskiŹródło: (zd. il.) Pixabay/arembowski
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 6 Czerwca 2020

W okropny sposób wykorzystywali bezbronne, starsze osoby. Policja w Poznaniu zatrzymała grupę

Policja z Poznania zatrzymała sześć osób, które dopuszczały się przestępstwa w formie wyłudzania ogromnych sum pieniędzy. Ich ofiarami padały osoby starsze. Oszuści podstępem podszywali się pod policjantów i w ten sposób okradali. Co ciekawe, tą grupą przestępczą kierowała kobieta. Jak się okazało, działali oni na terenie niemal całego kraju. Do ich zatrzymania doszło w Warszawie.

O sprawie informuje policja na oficjalnej stronie internetowej. Do oszustów dotarli policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przy wsparciu kolegów z Komendy Stołecznej Policji. Zatrzymano sześć osób na terenie miasta stołecznego Warszawa. Wszystkim podejrzanym przedstawiono zarzuty.

Poruszający napis na grobie dziecka, którego śmiercią żyła Polska. Nie pożegnał go nikt z bliskichPoruszający napis na grobie dziecka, którego śmiercią żyła Polska. Nie pożegnał go nikt z bliskichCzytaj dalej

Policja z Poznania zatrzymała sześć osób, które wyłudzały pieniądze od osób starszych

Jak czytamy na oficjalnej stronie policji, zatrzymanymi są członkowie zorganizowanej grupy przestępczej, która zajmuje się wyłudzeniami pieniędzy od seniorów. "Realizacja sprawy została uzgodniona z prokuratorami Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, która na podstawie dostarczonych materiałów dowodowych wszczęła śledztwo" - dowiadujemy się z komunikatu policji.

Sprawa swój początek ma w kwietniu br., kiedy to do starszego małżeństwa mieszkającego na poznańskim Grunwaldzie zadzwonił podejrzany mężczyzna, który podawał się za policjanta. Wszystko było sprytnie zaplanowane, a seniorowie usłyszeli od oszusta kłamliwą historyjkę, że rzekomo są na celowniku grupy przestępczej. "Był na tyle przekonujący, że nakłonił seniorów do zlikwidowania lokaty oszczędnościowej w banku. Skłonił ich także do przekazania całej biżuterii i kosztowności, jakie mieli w domu. Dzwoniący mężczyzna mówił, że przekazanie pieniędzy i złota do policyjnego depozytu jest bezpieczne. W ten sposób para straciła wszystkie oszczędności życia" - czytamy.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Andrzej Duda właśnie obiecał kolejne 500 plus. Zapewnił, że rząd jest już gotowy, bon turystyczny ulegnie przekształceniu
2. Wiadomo, co dalej z dystansem społecznym. Kancelaria premiera zabiera głos

Do sprawy natychmiast przystąpili policjanci z miejscowego komisariatu oraz z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Sprawie zaczęli przyglądać się także policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu i to właśnie oni wpadli na pierwsze tropy, które prowadziły do Warszawy. 

"Na podstawie informacji oraz materiału dowodowego okazało się, że oszuści wywodzą się ze środowiska na warszawskiej Pradze. Policjanci wytypowali grupę młodych mężczyzn, którą kierowała kobieta. W ocenie oficerów prowadzących sprawę tworzyli oni wszyscy zorganizowaną grupę przestępczą. Szybko wyszło na jaw, że poza Poznaniem działali oni także na terenie trójmiasta i wyłudzili od seniorów około milion złotych" - dowiadujemy się z komunikatu policji. Do zatrzymania podejrzanych doszło w poniedziałek na terenie Warszawy. W akcji udział wzięli również policjanci z Komendy Stołecznej Policji. Podejrzani zostali przewiezieni do Poznania.

"Na podstawie materiałów dowodowych prokuratorzy z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu przedstawili wszystkim zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej i siedmiu oszustw. Wszyscy podejrzani zostali aresztowani przez poznański sąd" - czytamy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ardanowski wysyłał na pole, więc nauczyciele na nie poszli. Za pracę nie wzięli ani złotówki
  2. Niespodziewany zwrot w sprawie noszenia maseczek. Są nowe zalecenia wydane przez WHO
  3. TVP pochwaliło się sukcesem, a po cichu dokonało zwolnienia. Po 30 latach pożegnano zasłużonego pracownika, zadziwiające kulisy sprawy
  4. Tylko jedno polskie miasto wprowadza specjalne obostrzenia. Zadziwiające informacje, co tam się wydarzyło?
  5. Antoni Macierewicz niespodziewanie zapowiada raport z działalności komisji smoleńskiej. Będzie się działo
  6. Powstaje wspaniały wynalazek dla niewidomych. Ułatwi życie milionom niepełnosprawnych

Źródło: policja.pl