Policja. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 5 Sierpnia 2020

Otrzymałeś tajemniczą przesyłkę z Chin? Policja alarmuje, trzeba szybko się z nimi skontaktować

Policja wydała ważny komunikat w sprawie tajemniczych paczek z Chin. Każdy, kto otrzymał podobną przesyłkę, jest proszony o natychmiastowy kontakt z organami ścigania. Sprawa robi się poważna. Nasiona nieznanego pochodzenia stanowią zagrożenie fitosanitarne.

W rozmowie z Polską Agencją Prasową rzecznik Komendy Głównej Policji, Mariusz Ciarka przekazał wiadomości w sprawie paczek z Chin, które zawierają nasiona nieznanego pochodzenia. Funkcjonariuszy wyjaśnia, że w naszym kraju tego typu sytuacji jeszcze nie było. - Do tej pory nie otrzymaliśmy zgłoszeń dotyczących przesyłek z Chin, zawierających nieoznakowane nasiona. Jednak jeśli ktoś takie nasiona otrzyma, proszony jest o kontakt z policją - tłumaczył dla Polskiej Agencji Prasowej. 

Biedronka pilnie wycofuje popularny produkt, możesz go mieć w lodówce. W sprawę wkracza GISBiedronka pilnie wycofuje popularny produkt, możesz go mieć w lodówce. W sprawę wkracza GISCzytaj dalej

Policja prosi o kontakt każdego, kto mógł otrzymać paczkę z Chin

Swój komunikat przekazała też Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Przedstawiciele organu wyjaśniają, że zawartość zagranicznej przesyłki może stanowić zagrożenie  fitosanitarne. "Absolutnie nie należy takich nasion wysiewać na próbę. Nasiona o nieznanym pochodzeniu, a co najważniejsze, o nieznanym stratusie zdrowotnościowym (fitosanitarnym), mogą być źródłem nowych, nie występujących dotychczas w kraju/w UE agrofagów szkodliwych dla roślin" - czytamy na stronie internetowej IORiN.

Wiadomości TVP upatrzyły kolejny obiekt ataków. Nawet po wyborach nie odpuszczająWiadomości TVP upatrzyły kolejny obiekt ataków. Nawet po wyborach nie odpuszczająCzytaj dalej

Okazuje się, żę nasiona roślin mogą nie występować na terenie Unii Europejskiej. "Takie organizmy (np. szkodniki, grzyby, bakterie wirusy i in.) stanowią potencjalne zagrożenie dla roślin uprawianych i rosnących w naturze na danym obszarze i przy korzystnych warunkach do rozwoju oraz braku naturalnych wrogów/czynników ograniczających, mogą zadomowić się, powodując straty gospodarcze i środowiskowe" - informują przedstawiciele IORiN. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Niepokojące informacje, wykryto zakażenia w dużej firmie. Zatrudnia 5 tysięcy osób 2. Wiadomości TVP upatrzyły kolejny obiekt ataków. Nawet po wyborach nie odpuszczają 3. Wyższe opłaty za abonament. Znamy kary dla niepłacących, za jeden odbiornik setki złotych

Policja prosi o niezwłoczny kontakt w przypadku otrzymania takiej przesyłki. IORIN apeluje o natychmiastowe zniszczenie nasion poprzez spalenie. Aby zachować zasady bezpieczeństwa przeciwpożarowego, najlepiej jest zrobić to za pomocą domowego pieca lub kominka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Łukasz Szumowski zapowiada ogromne zmiany dla Polaków. Mają wejść w życie jeszcze w tym miesiącu
  2. Po wejściu do Biedronki mocno się zdziwisz. Już niedługo będą zmiany w sklepach
  3. Jaka stacja była najbardziej obiektywna w czasie kampanii? Polacy zdecydowali
  4. Jarosław Kaczyński nagle przerwał milczenie. Rząd czeka prawdziwa rewolucja, wiemy, co z Mateuszem Morawieckim
  5. Uczestnik Top Model mimo strasznej choroby. Robi zawrotną karierę i może być przykładem dla innych
  6. Krystyna Pawłowicz znów odpłynęła. Wykorzystuje rocznicę, by napuszczać na ważną edukację dla dzieci
  7. Rzecznik MZ dobitnie o wakacjach Polaków. Odradza 2 miejsca

Źródło: [Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa/PAP]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!