Policja (zdjęcie ulustracyjne). Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 5 Kwietnia 2020

Zorganizowali dużego grilla, bo “chcieli się odstresować“. Uczestnicy zapłacą wysokie kary

Policja była zmuszona zainterweniować w sprawie grupy dziewięciu znajomych, którzy postanowili zorganizować sobie grilla, chcąc w ten sposób odpocząć od miasta. Na miejscu funkcjonariusze odkryli, że jeden z mężczyzn był objęty kwarantanną.

O złamaniu zasad bezpieczeństwa wprowadzonych celem wypłaszczenia liczby zachorowań poinformował TVN 24. Funkcjonariusze interweniowali w Żukówce w województwie Pomorskim. Informację o odbywającym się w miejscowości zgromadzeniu otrzymali w piątek wieczorem. Grupa znajomych przyjechała do wsi trzema samochodami, chcąc "odpocząć od miasta".

Niespodziewane zmiany u Rydzyka. Zwolnił swojego przyjaciela, żeby nie przeszkadzać PiS?Niespodziewane zmiany u Rydzyka. Zwolnił swojego przyjaciela, żeby nie przeszkadzać PiS?Czytaj dalej

Policja: "Chcieli się odstresować z dala od Trójmiasta"

– Pomimo zakazów związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa aż dziewięcioro znajomych zorganizowało sobie wspólne spotkanie przy grillu. Jak oświadczyli mundurowym, chcieli się odstresować z dala od Trójmiasta, w którym mieszkają na co dzień – podali przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Bytowie, cytowani przez TVN 24.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ministerstwo Zdrowia pokazało wreszcie nowy raport. Są kolejne ofiary śmiertelne wirusa
2. Ogromny smród spalenizny na Pradze-Południe. Co się dzieje?

Policjanci przekazali, że wszystkie zgromadzone na grillu osoby miały pełną świadomość wprowadzonych na początku tygodnia obostrzeń, w tym restrykcji dotyczących przemieszczania się.

Uczestnicy zgromadzenia, stwarzający zagrożenie wobec panującej na świecie pandemii, zostali pouczeni oraz ukarani mandatami karnymi w kwocie 500 zł.

Na tym jednak nie koniec. Jak się bowiem okazuje, jeden z członków grupy znajomych, 38-letni mężczyzna, powinien odbywać wówczas kwarantannę. Za jej złamanie grozi mu kara grzywny od 5 do nawet 30 tysięcy złotych. Jak podaje TVN 24, funkcjonariusze powiadomili już o zaistniałej sytuacji Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  2. Biedronka znalazła sposób na ominięcie limitu osób. Wielkie zmiany już w ten weekend
  3. Z głośników w sklepach popłynie bardzo ważne nagranie. Mają je usłyszeć klienci Biedronki i Lidla
  4. Apel szykanowanej rodziny. "Chcemy normalnie robić zakupy i funkcjonować w społeczeństwie"
  5. Tragiczna relacja polskiej pulmonolog z Nowego Jorku. “Epidemia jest jak rozpędzony pociąg”
  6. Cejrowski zabrał głos ws. koronawirusa. Niewiarygodne słowa, aż trudno uwierzyć

Źródło: TVN 24

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News