policja. (zdj.il.) Jakub Kaminski/East NewsŹródło: (zdj.il.) Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 4 Sierpnia 2020

Zatrzymano pierwszych aktywistów LGBT+. Policja jest z siebie dumna i chwali się na Twitterze

Policja w Warszawie pochwaliła się aresztowaniami aktywistów odpowiedzialnych za zawieszenie tęczowych flag na warszawskich pomnikach. Oburzenia sytuacją nie kryją politycy opozycji, którzy przyrównują działania do znamion państwa wyznaniowego.

Policja poinformowała o zatrzymaniach na Twitterze - W związku z obrazą uczuć religijnych i znieważeniem warszawskich pomników, stołeczni policjanci do sprawy zatrzymali pierwsze osoby podejrzane. Trafiły one do policyjnego aresztu. Czynności trwają. Zatrzymanie pozostałych to jedynie kwestia czasu.- chwalą się stołeczni policjanci.

Zmarł bohater filmów Krzysztofa Kononowicza. Zmagał się z nałogiemZmarł bohater filmów Krzysztofa Kononowicza. Zmagał się z nałogiemCzytaj dalej

Policja ściga aktywistów

Oburzenia działaniami policji nie ukrywają politycy opozycji - Zamiast ścigać przestępców, Policja i Prokuratura naprawdę ścigają aktywistki za wieszanie flag i robienie zdjęć? Komuś, tak jak mi, może się nie podobać sam pomysł na happening, ale zatrzymanie za to ludzi przekracza wszelkie granice państwa prawa - napisał na Twitterze oburzony prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski.

Zaskakujące wyznanie gwiazdy serialu Zaskakujące wyznanie gwiazdy serialu "Świat Według Kiepskich". Ma poważny problem z nałogiem przez epidemię?Czytaj dalej

Postępowanie policji skrytykował również opozycyjny dziennikarz Przemysław Szubartowicz - Wieszanie flag LGBT na pomnikach czy na figurze Chrystusa to dobry temat do debaty, publicystyki, polityki, kłótni czy sporu światopoglądowego. Ale zatrzymywanie przez policję autorów tych prowokacji to skandal. Co to ma być? Państwo policyjne czy państwo wyznaniowe? - zapytał.

Przeciwko zatrzymaniom protestuje równiez Kampania Przeciw Homofobii - Ponowne represje i zastraszanie: Margot i Łania ze #StopBzdurom zostały zatrzymane przez policję. Nie ma wątpliwości, że było to motywowane politycznie!  Władza chce nas zastraszyć. Ale my się nie damy! Będziemy głośno domagać się swoich praw! - napisała organizacja.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Niepokojące informacje, wykryto zakażenia w dużej firmie. Zatrudnia 5 tysięcy osób 2. Chodzili za wicemarszałkiem Senatu i śledzili go. Żeby ich nie zdemaskował, jedli lody 3. Wyższe opłaty za abonament. Znamy kary dla niepłacących, za jeden odbiornik setki złotych

Zawiadomienie w sprawie przestępstwa obrazy uczuć religijnych złożył do warszawskiej prokuratury Sebastian Kaleta. Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła w czwartek na jego wniosek postępowanie w sprawie obrazy uczuć religijnych i znieważenia pomników poprzez nałożenie na nie tęczowych flag i masek. Zgodnie z art. 196 kodeksu karnego "Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2." Sąd zajmujący się sprawą aktywistów będzie musiał odpowiedzieć na pytanie, czy tęczowa flaga obraża uczucia religijne Katolików.

Źródło: Twitter | KSP 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Łukasz Szumowski zapowiada ogromne zmiany dla Polaków. Mają wejść w życie jeszcze w tym miesiącu
  2. Po wejściu do Biedronki mocno się zdziwisz. Już niedługo będą zmiany w sklepach
  3. Jaka stacja była najbardziej obiektywna w czasie kampanii? Polacy zdecydowali
  4. Tak w klubach bawić się mieli polscy politycy. Nieprzyzwoity film już w sieci
  5. Polacy już zaczęli oszukiwać na bonach turystycznych. Wszystko się wydało
  6. Stan zdrowia Elżbiety Zapendowskiej coraz gorszy. Niestety, nie ma szans na poprawę
  7. Rzecznik MZ dobitnie o wakacjach Polaków. Odradza 2 miejsca

Źródło: YouTube

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!