Policja zatrzymała mężczyznę grożącego dziennikarce (zdjęcie poglądowe). pikrepo.comŹródło: pikrepo.com
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 1 Marca 2020

Pisała o rodzinie posłanki PiS, grożono jej gwałtem i śmiercią. Policja zatrzymała 32-latka

Policja poinformowała o zatrzymaniu 32-letniego mężczyzny, który wystosował obrzydliwe groźby wobec dziennikarki. Ta poruszała w swoich artykułach tematy karier wiceminister rządu Prawa i Sprawiedliwości oraz jej męża.

Dziennikarce portalwloclawek.pl Bogumile Obałkowskiej grożono gwałtem, a nawet śmiercią po tym, jak opublikowała artykuły dotyczące jednej z wiceministrów w rządzie PiS, Anny Gembickiej.

Materiał dziennikarki nosi tytuł "Zastanawia was szybka kariera A. Gembickiej? A wiedzieliście o karierze jej męża i fakcie, że nie przyjęła jego nazwiska?". Obałkowska przybliżyła w nim sylwetkę męża pani wiceminister. Jak wynika z artykułu, Szymon Dziubicki pracuje w Agencji Rozwoju Przemysłu, spółce należącej do Skarbu Państwa, a także jest członkiem Rady Nadzorczej Energia Euro Park sp. z o.o.

Po opublikowaniu tekstu do redakcji dotarł obrzydliwy, przepełniony groźbami wobec Obałkowskiej mail.

wtv.pl - portal informacyjny"Spontaniczne" reakcje wyborców Dudy na zakulisowym nagraniu. "Fajnie się tak wami steruje"Czytaj dalej

Policja zatrzymała autora gróźb

"Jeszcze jeden k**o opublikuj artykuł szkalujący Borowiak i Gembicką, to osobiście poderżniemy Ci gardło jak tłustej świni, przedtem zostaniesz rozebrana, będziesz łaskotana godzinami, a potem wy**chana", napisano w wiadomości.

Portal gazeta.pl wskazuje, że wspomniana Joanna Borowiak to kolejna posłanka Prawa i Sprawiedliwości, opisywana w poprzednich tekstach Bogumiły Obałkowskiej.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Monika Olejnik jednym wpisem straciła w oczach fanów. "Nie wierzę, że pani tak napisała"
2. Szpital Bródnowski ograniczył działanie SORu. Dezynfekcja po pacjencie

Na całe szczęście sytuacja spotkała się z szybką reakcją służb, które poinformowały o ujęciu 32-latka, prawdopodobnie stojącego za groźbami skierowanymi w stronę dziennikarki. "Zatrzymany zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o aresztowanie", napisało bydgoskie KWP.

Co ciekawe, do sprawy odniosła się także bohaterka artykułu Obałkowskiej, wiceminister Anna Gembicka. Na swoim profilu na Facebooku napisała: "Z oburzeniem przyjęłam doniesienia medialne informujące o skandalicznym ataku i brutalnych groźbach skierowanych pod adresem Pani Redaktor Bogumiły Obałkowskiej, dziennikarki serwisu portalwloclawek.pl. Zdecydowanie potępiam tego typu ataki agresji, w szczególności, gdy ich intencją jest ograniczanie swobody wypowiedzi i próba zastraszenia przedstawicieli mediów. Jeśli organy ścigania, po zakończeniu śledztwa, potwierdzą informacje prezentowane w tekście dziennikarskim, to jako Poseł na Sejm RP użyję wszelkiej dostępnych mi narzędzi, by sprawcy tego zajścia za swoje działania ponieśli najsurowszą przewidzianą prawem karę".

Dodała, że w jej opinii "wolność mediów i prawo do swobody wypowiedzi to fundament demokratycznego państwa prawa". Wiceminister zapowiedziała swoją pomoc w wyjaśnianiu sprawy i doprowadzeniu sprawcy przed oblicze sądu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stefan Kraft zostanie ukarany za oszustwo w trakcie Pucharu Świata? Mamy decyzję władz federacji
  2. Emerycie, sprawdź swój przelew z ZUS. Na twoje konto trafi większe świadczenie
  3. Porusza się na wózku i pracuje na lotnisku. Piesek podbija serca podróżnych z całego świata
  4. Przerażony 3-latek utknął w windzie w przejściu podziemnym. Pomoc przybyła w samą porę
  5. Rydzyk wpadł w nagłą furię. "Zboczenia, wprowadzanie w nienormalność"
  6. Jest oświadczenie Suntago Park of Poland. Odpowiedzieli na liczne skargi turystów

Źródło: gazeta.pl