Polacy tracą pracę przez epidemię wirusa SARS-CoV-2.. pixnio.com/BurstŹródło: pixnio.com/Burst
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 27 Marca 2020

Fatalne doniesienia, Polacy masowo tracą posady. Tylko 51 proc. pracuje, jak dawniej

Polacy tracą pracę przez epidemię wirusa SARS-CoV-2. Wirus uderza w rynek pracy i polską gospodarkę. Już widać fatalne skutki, jakie za sobą niesie. Objawiają się one upadaniem i zamykaniem firm oraz masowymi zwolnieniami. Najgorsze niestety dopiero przed nami. Strach pomyśleć, co będzie dalej. Szykuje się poważny kryzys i ciężko będzie powstać z kolan.

Jak czytamy na stronie wirtualnemedia.pl, tylko połowa Polaków pracuje w dobie pandemii bez zmian, a 8 proc. osób już straciło pracę.

Ksiądz w internecie jako wilk i czarodziej? Podczas mszy świętej online doszło do niefortunnej pomyłkiKsiądz w internecie jako wilk i czarodziej? Podczas mszy świętej online doszło do niefortunnej pomyłkiCzytaj dalej

Polacy tracą pracę przez epidemię. Wirus uderza w rynek pracy

Jak wynika z przeprowadzonych badań GfK, jak dotąd co drugi polski pracownik, czyli 51 proc., w czasie panującej epidemii koronawirusa w naszym kraju deklaruje, że pracuje bez zmian i swoje obowiązki wykonuje w pracy na miejscu.

Praca zdalna natomiast, ku zaskoczeniu wielu, wcale nie jest aż tak powszechnym zjawiskiem. Jak pokazują badania GfK, jedynie 17 proc. obywateli naszego kraju pracuje z domu. Zaś 8 proc. respondentów jest już bez pracy, gdyż straciło ją w wyniku kryzysu związanego z wybuchem pandemii.

Zależnie od sposobu spojrzenia na to zjawisko i interpretacji, można mówić, że to tylko lub aż 8 proc., jednak nie da się ukryć, że sprawa jest poważna, a sytuacja na rynku pracy bardzo dynamiczna i trudna do przewidzenia.

DZISIAJ GRZEJE: 1. W zakażonych wirusem seniorów rzucano kamieniami i nie tylko. Niewyobrażalnie tragiczne doniesienia z hiszpańskiej Andaluzji
2. Tragiczny wypadek na Mazowszu. Dwaj kierowcy zakleszczeni, jeden nie żyje

Pracodawcy są zmuszeni zawiesić lub nawet całkowicie przerwać swoją działalność. Przejawia się to u ok. 2 proc. osób, które aktualnie nie pracują, bo musieli zawiesić swoją działalność gospodarczą oraz ok. 2 proc. niepracujących, gdyż wykonywali pracę będąc zatrudnionymi na umowie cywilnoprawnej lub umowie zlecenie. 5 proc. ankietowanych GfK jest na przymusowych urlopach wypoczynkowych, 4 proc. na zasiłku opiekuńczym na czas opieki nad dzieckiem, a 3 proc. na urlopie bezpłatnym.

Jak widać pandemia wirusa dotyka każdej dziedziny życia i tracimy przez nią dużo. Nie tylko zdrowie i życie, ale także pracę. Wirus uderza w rynek pracy i gospodarkę bardzo mocno, a skutki tego będą opłakane i ciężko będzie nam powstać z kolan. Trzeba się przygotować na poważny kryzys.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polacy jednak zagrają z Finlandią. Mecz już o 19, zagra Krzysztof Piątek
  2. Zrobisz przelew i zapłacisz karę. Na tych, którzy nie dostosują się do przepisów czekają groźne konsekwencje
  3. Sanepid pilnie poszukuje wiernych. Ksiądz mógł zarazić ludzi z trzech parafii
  4. Sanepid pokazał, jak teraz wygląda ich praca w laboratorium. Widok, którego nie da się zapomnieć
  5. Jarek Jakimowicz doszukuje się światowego spisku? "Złamie się nam psyche a później..."
  6. Nagranie nieba nad Europą sprzed roku i teraz jest niesamowite. Gigantyczna różnica

Źródło: wirtualnemedia.pl