Polacy znacznie częściej korzystają z sieci. pxhere.comŹródło: pxhere.com
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 21 Marca 2020

Polakom zabraknie internetu przez kwarantannę? Niepokojące doniesienia, zużycie danych znacznie wzrosło

Polacy, podobnie jak reszta kontynentu, każdego dnia na własnej skórze odczuwają skutki epidemii. Wobec konieczności przebywania w domu znacznie wzrosło zużycie mobilneogo oraz domowego internetu. Już niedługo mogą nas czekać problemy związane z działaniem sieci.

Ze względu na konieczność pozostania w domu ogromna część społeczeństwa oddała się wzmożonemu korzystaniu z sieci. Zobligowani do pracy zdalnej bądź opieki nad będącymi w roku szkolnym dziećmi Polacy niemal przez cały dzień korzystają z internetu: pracują, z zainteresowaniem przegladają najświeższe wiadomości dotyczące opanowującej nasz kraj epidemii, nadrabiają zaległości w serialach.

Jak podaje portal komputerswiat.pl, powołując się na raporty Play, Orange czy T-Mobile, wzrost sięga nawet 50 procent.

Rzeczy, które robili z jej ciałem są po prostu straszne. Koszmar 30-latki z mazowieckiego, tylko dla ludzi o mocnych nerwachRzeczy, które robili z jej ciałem są po prostu straszne. Koszmar 30-latki z mazowieckiego, tylko dla ludzi o mocnych nerwachCzytaj dalej

Polacy znacznie częściej korzystają z sieci

Wielu operatorów zawarło w umowach ustępy mówiące o ograniczeniu prędkości działania internetu w przypadku wzmożonej transmisji danych. Dotyczy to zarówno internetu mobilnego, jak i – choć rzadziej – domowego.

W przypadku normalnego korzystania z sieci limity są zwykle trudne do osiągnięcia. W obecnej sytuacji coraz częściej zdarza się jednak, że użytkownicy muszą radzić sobie ze znacznie wolniejszym połączeniem. Może okazać się to szczególnie problematyczne w przypadku osób, które w dobie epidemii koronawirusa są zmuszone do pracy zdalnej.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Przez pandemię przełożą Wielkanoc? Watykan wydał specjalne zalecenia, dla wielu katolików będą ogromnym ciosem
2. "Kobieta wjechała pod ciężarówkę, zginęła na miejscu". Śmiertelny wypadek na ważnej drodze na Mazowszu

Kwestia ograniczenia prędkości łącza jest, rzecz jasna, warunkowana umową. Warto zatem usiąść do lektury i uważniej prześledzić punkty, które częstokroć pomijamy. Jak wskazuje "Komputer Świat" grozi nam bowiem nie tylko znacznie spowolnienie internetu, ale także naliczanie dodatkowych opłat po przekroczeniu danego pakietu danych.

Ograniczenia dotyczące limitu danych zwykle obowiązują m.in. w umowach z Plusem, Orange, Play czy T-Mobile. Najgorzej zdaje się przedstawiać sytuacja klientów ostatniej z wymienionych firm. Po pierwsze, maksymalna prędkość po przekroczeniu danych może wynieść zaledwie 16 kb/s–dla pobierania i wysyłania. Co więcej, T-Mobile wprowadza podobne limity również w przypadku internetu domowego.

Zaznaczamy, że jest to element przykładowej umowy. W celu sprawdzenia limitów, zachęcamy do przeanalizowania umowy podpisanej z daną siecią.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Hertha Berlin podała wyniki testów na wirusa. Co z Krzysztofem Piątkiem?
  2. Przestępcy znaleźli wyjątkowo perfidny sposób na okradanie mieszkań. Uważaj, kto do Ciebie puka
  3. Naukowcy odkryli właśnie nowe, nieznane dotąd objawy zakażenia. Niepokojące informacje
  4. Sprawdzono, czy Duda miał kontakt z zakażonym. Ujawniono wyniki testów pary prezydenckiej na obecność wirusa
  5. Polacy mieli wreszcie wrócić do domu. Skrajnie niebezpieczna sytuacja na lotnisku, jełost zdjęcie
  6. Umierał i nawet nie wiedział, że przed nim odszedł jego brat, siostra i mama. Wszystko przez jeden obiad, tragedia w USA

Źródło: komputerswiat.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News