Polacy lotnisko. Wikipedia / Adrian GrycukŹródło: Wikipedia / Adrian Grycuk
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 19 Marca 2020

Polacy mieli wreszcie wrócić do domu. Skrajnie niebezpieczna sytuacja na lotnisku, jest zdjęcie

Polacy masowo wracają obecnie do domu na pokładach samolotów LOT-u. W sieci pojawiły się zadziwiające zdjęcia, jakie wykonano po lądowaniu kilku maszyn na lotnisku im. Fryderyka Chopina na warszawskim Okęciu. W przejściu do terminalu doszło bowiem do bardzo niebezpiecznej sytuacji.

Polacy mogą szybciej przedostać się do kraju dzięki prowadzonej obecnie akcji #LOTdoDomu. Teoretycznie ma ona ułatwić tysiącom osób bezpieczną podróż bez dodatkowych nerwów, strachu i frustracji. Jak się jednak okazuje, nie wszystko w tej kwestii zostało dopięte na ostatni guzik.

Mylące, niezwiązane z układem oddechowym objawy Covid-19. Naukowcy dokonali niepokojącego odkryciaMylące, niezwiązane z układem oddechowym objawy Covid-19. Naukowcy dokonali niepokojącego odkryciaCzytaj dalej

W sieci pojawiły się zdjęcia, jakie wykonano na lotnisku im. Fryderyka Chopina na warszawskim Okęciu tuż po tym, jak wylądowało na nim kilka maszyn. Podróżni stali stłoczeni w bardzo wąskim korytarzu, oczekując na kontrolę paszportową. Podobne warunki mogły oczywiście ułatwić rozprzestrzenienie się koronawirusa na gigantyczną grupę osób. Dodatkowe ryzyko stanowi fakt, iż wszyscy wracali z dalekich często wyjazdów, a więc nie zdążyli jeszcze przejść kwarantanny.

Polacy nie są w pełni bezpieczni na lotniskach?

Sprawę skomentował w rozmowie z TVN24 rzecznik stołecznego lotniska, Piotr Rudzki. Wyjaśnił między innymi, jakie zmiany proceduralne zostały lub zostaną wprowadzone, aby do podobnych sytuacji już nie dochodziło.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nagranie z akcji polskiej policji. Mężczyźni grozili kobiecie, że ją zakażą. Przerażające sceny w sklepie
2. Koronawirus. Tłumy nad Wisłą. Piją z jednej butelki, ćwiczą na siłowni

- Nakleiliśmy pasy na podłodze w odległości około półtora metra, które mają ułatwić ustawianie kolejek i zapewniać odstęp między oczekującymi pasażerami. Dodatkowo przez głośniki nadajemy komunikaty informujące o obowiązku zachowania odstępów. Takie zalecenia zamieściliśmy też na rozstawionych na lotnisku roll-upach. (...) Jesteśmy w stałym kontakcie z LOT-em i Polską Agencją Żeglugi Powietrznej w celu stworzenia takiego harmonogramu, który będzie zapewniał odstępy w przylotach kolejnych samolotów. Zmiany nie będą jednak duże - przekazał Piotr Rudzki.

Polacy lotnisko

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przygnębiające słowa żony Wojciecha Szczęsnego. Polski bramkarz uspokaja ukochaną
  2. Ważny komunikat ministra obrony narodowej. Rząd podjął kluczową decyzję w sprawie udziału wojska
  3. Nie wszyscy wjeżdżający do Polski muszą przejść kwarantannę. Rozporządzenie ministerstwa
  4. Cała prawda o relacji Marty Kaczyńskiej z byłym mężem. Chodzi o córki
  5. Minister Zdrowia zaapelował do Polek i Polaków. Chodzi o kłamstwo wobec lekarzy
  6. Są nowe zalecenia ws. koronawirusa. Jeśli nie będą przestrzegane, może być o wiele gorzej

Źródło: TVN24

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News