Polacy. (zdj. Il. ) ; Marek Bazak/ East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; Marek Bazak/ East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 16 Października 2020

Komunikat Kościoła do wszystkich Polaków. W grę wchodzą niedzielne msze i restrykcje

Padł ważny apel. Polacy powinni się przygotować. Konferencja Episkopatu Polski zaleciła dodatkowe obostrzenia. Warto się zainteresować, by nie zdziwić się po wejściu na teren kościoła. Powrócą między innymi dawne limity.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski wystosował pilny komunikat. Polacy będą dotknięci obostrzeniami również na terenie kościołów. Powrócą dawne limity oraz zmiany w udzielaniu sakramentów. Zalecono przyznanie dodatkowych dyspens dla Polaków, którzy nie będą uczestniczyć w mszach oraz innych wydarzeniach kościelnych. Restrykcje będą zależne od strefy, w której znajduje się dana parafia. Stanisław Gądecki prosi o zachowanie bezpieczeństwa i wykazanie solidarności społecznej. Przypomnijmy, że on sam znajdował się na kwarantannie po kontakcie z innym zakażonym biskupem. Na co Polacy powinni zwrócić uwagę?

Późnym wieczorem wprowadzono nowe obostrzenia. Trzeba się przygotowaćPóźnym wieczorem wprowadzono nowe obostrzenia. Trzeba się przygotowaćCzytaj dalej

Wydano ważny komunikat. Polacy muszą wykazać się cierpliwością

Treść stanowiska została opublikowana na stronie Episkopatu. Obostrzenia dla wiernych Polaków zostały zaostrzone w związku z drastycznym rozwojem epidemii. "Wobec zwiększającej się gwałtownie liczby zakażeń koronawirusem i nowych obostrzeń sanitarnych, dotyczących udziału wiernych w zgromadzeniach religijnych – 1 osoba na 4m2 w strefie żółtej i 1 osoba na 7m2 w strefie czerwonej" - czytamy w dokumencie podpisanym przez Gądeckiego. Hierarcha zaapelował również o cierpliwość i uszanowanie nowych zasad bezpieczeństwa.

Kapłan zaznaczył, że Polacy znajdują się w stałym niebezpieczeństwie. Wirus stanowi bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia. Od początku drugiej fali zachorowań zakażenia rozwijają się również poza ogniskami. "Zachęcam księży biskupów, aby – w związku z ciągłym zagrożeniem życia i zdrowia wszystkich Polaków – udzielali stosownych dyspens od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedzielę i święta nakazane, na terenie swoich diecezji. Wiernym przypominam, że skorzystanie z dyspensy oznacza, iż nieobecność na Mszy Świętej nie jest grzechem" - deklaruje Gądecki w akcie opublikowanym przez Episkopat.

Kuriozalna wpadka na wizji podczas Kuriozalna wpadka na wizji podczas "Milionerów". Sam prowadzący zaniemówił, kompletnie się nie spodziewałCzytaj dalej

Hierarcha zachęcił młodzież, by stale pomagali potrzebującym seniorom. Młodzi Polacy powinni jednak nieść wsparcie w sposób bezpieczny dla obu stron. Gądecki zaleca również modlitwę w intencji chorych oraz tych, którzy stracili swoich bliskich. Hierarcha wskazał, że szczególne uznanie należy się medykom, walczącym na pierwszej linii frontu od samego początku pandemii. "Pamiętajmy także o tych osobach, które poświęcają swoje życie i zdrowie w służbie społecznej – za pracowników służby zdrowia, służb mundurowych, w tym wojska, policji i straży pożarnej" - wskazuje przewodniczący KEP w komunikacie do wiernych.

Pamiętajmy, że nie są to jedyne ograniczenia w związku z rozwojem kryzysu epidemicznego. Polacy nie będą odwiedzani przez kapłanów po kolędzie. Wizyty zostaną złożone w domach, których gospodarze zgłoszą taką potrzebę. Eucharystia, zgodnie z zaleceniami Episkopatu, powinna być wręczana na rękę. Społeczny dystans oraz maseczki zapewnią dodatkowe bezpieczeństwo Polakom, uczestniczącym w życiu wspólnoty wyznaniowej.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Początek końca Tadeusza Rydzyka? Wszczęto procedury, których finał może być bolesny
2. Pouczyć za brak maseczki mogą, ale mandatu już nie powinieneś od nich otrzymać. Jest kruczek prawny
3. Stan polityka PiS zakażonego koronawirusem pogorszył się. Jest pod tlenem

Co więcej, Polacy spotkają się z dodatkowymi obostrzeniami podczas innych sakramentów. Stanisław Gądecki zawierzył swoich współbraci Matce Bożej, Różańcowej Pani. "Niech udział w Eucharystii, spowiedź, adoracja, modlitwa Słowem Bożym, również w ciągu tygodnia – z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa sanitarnego – staną się dla nas źródłem odwagi i duchowej siły" - czytamy w dokumencie sporządzonym przez przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

Dziennikarz TVP napadnięty i dotkliwie pobity? Najnowsze doniesienia obiegły mediaDziennikarz TVP napadnięty i dotkliwie pobity? Najnowsze doniesienia obiegły mediaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Otylia Jędrzejczak pójdzie do sądu? Chodzi o przepisy rządu, "będę walczyć"
  2. Stało się, Polacy już mogą brać urlopy na opiekę nad psem. Wspaniała wiadomość dla miłośników zwierząt
  3. Czy kary za śmiecenie w lesie muszą być wyższe, aby przemówić ludziom do rozsądku? Najnowsze odkrycie leśników zatrważa
  4. Polska przez homofobię bez dostępu do kolejnej usługi. Jesteśmy na liście z Afganistanem, Białorusią i Kirgistanem
  5. Ksiądz myślał, że nikt nie zobaczy, co robi w internecie? OMZRiK nagłaśnia niewiarygodnie skandaliczne wpisy
  6. Chłopiec urodził się bez twarzy przez błąd lekarza. Miał nie dożyć swoich pierwszych urodzin, ale wydarzył się cud

Źródło: [Episkopat.pl]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News