Pogrzeb Andrzeja Strzeleckiego. Wikimedia Commons |	Remigiusz JózefowiczŹródło: Wikimedia Commons | Remigiusz Józefowicz
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 24 Lipca 2020

Łzy same cisną się do oczu. Tłum przyjaciół pożegnał Andrzeja Strzeleckiego, poruszające szczegóły trafiły do sieci

Pogrzeb Andrzeja Strzeleckiego zgromadził dziesiątki osób z pierwszych stron gazet. Uroczystość wraz z nabożeństwem pogrzebowym odbyły się na warszawskich Powązkach.

Andrzej Strzelecki w zeszłym miesiącu ogłosił, że zmaga się z nieoperacyjnym rakiem płuc oraz oskrzeli. Niestety, po kilku tygodniach od ogłoszenia smutnych wieści dotarła do nas informacja o jego śmierci.

ZUS rusza z całkowicie nową usługą, powinni o niej wiedzieć wszyscy rodzice. Chodzi o wypłaty dodatkowego 500 plusZUS rusza z całkowicie nową usługą, powinni o niej wiedzieć wszyscy rodzice. Chodzi o wypłaty dodatkowego 500 plusCzytaj dalej

Pogrzeb Andrzeja Strzeleckiego na Powązkach 

W uroczystościach pogrzebowych wzięła udział najbliższa rodzina zmarłego, uczestniczyli w niej również aktorzy i aktorki z pierwszych stron gazet m.in.: Janusz Zaorski, Olga Kalicka, Wojciech Malajkat, Jerzy Wenderlich, Zofia Zborowska, Piotr Fronczewski oraz Rafał Zawierucha, a także jego koledzy z planu telenoweli Klan.

Tomasz Stockinger w przejmujący sposób wypowiadał się po śmierci swojego kolegi. -  Chciałbym Andrzejka przytulić, Chciałbym podziękować mu za to, że był wspaniałym kolegą i przyjacielem, a także partnerem w pracy przez całą moją ponad 40-letnią zawodową drogę. Był moim pierwszym reżyserem. Tak, Andrzej reżyserował nas na pierwszym roku. On zaczynał studiować reżyserię, a ja aktorstwo. Wtedy właśnie się poznaliśmy. Od tamtego czasu częściej albo rzadziej się widywaliśmy prywatnie i zawodowo. A ostatnie 20 lat to wiadomo, że bardzo intensywnie - opowiadał w rozmowie z "Wirtualną Polską".

Zrobiłeś już plany na weekend? Wszystko może zostać zrujnowane, prognozy nie są sprzyjająceZrobiłeś już plany na weekend? Wszystko może zostać zrujnowane, prognozy nie są sprzyjająceCzytaj dalej

Śmierć Andrzeja Strzeleckiego zaskoczyła wszystkich. Po przekazaniu informacji o chorobie aktora szybko rozpoczęto zbiórkę na przełomowy lek, który został 6 maja tego roku dopuszczony do użytku w Stanach Zjednoczonych. Zbiórką zajęła się córka aktora. W grę wchodziły ogromne pieniądze, bowiem miesięczny koszt kuracji wynosił 37 tysięcy dolarów (140 tysięcy złotych). W zbiórkę zaangażowane zostało również Ministerstwo Zdrowia, które starało się o szybkie pozyskanie specyfiku, mogącego uratować życie aktora. Niestety, nie udało się zrobić tego na czas. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Porażające sceny na pogrzebie Andrzeja Strzeleckiego. Nikt się nie spodziewał
2. Rodzinie na środku autostrady zepsuł się samochód. To co zrobili później zakrawa na żarty (WIDEO)
3. Aż się zdziwisz na zakupach, okazja w Biedronce. Akcja mówi o 2 za darmo, ale możesz wziąć nawet 6
 

Andrzej Strzelecki najbardziej znany był widzom z emitowanego na antenie Telewizji Polskiej serialu obyczajowego Klan, gdzie grał lubianego przez wszystkich doktora Tadeusza Koziełłę. Poza serialem wykładał również na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Przez jakiś czas pełnił również funkcję rektora tej uczelni.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Michał Wiśniewski pokazał zdjęcie z ojcem, który popełnił samobójstwo. Byli niemal identyczni
  2. Uwaga kierowcy, zabierają prawa jazdy na potęgę. Możesz je stracić nie tylko za prędkość
  3. Nakaz noszenia maseczek niezgodny z prawem
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Wyjawili nowe informacje ws. bonu turystycznego. Padła data, która ucieszy Polaków

Źródło: Plotek