Pogrzeb abp Paetza
Źródło: Wikipedia
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 18 Listopada 2019

Zakończył się pogrzeb abp Paetza. Oficjalne: Nie został pochowany w katedrze

Pogrzeb abp Juliusza Paetza od kilku dni wzbudzał ogromne kontrowersje. Kiedy tylko pojawiły się doniesienia o tym, że były metropolita poznański ma zostać pochowany w katedrze, rozpoczęły się protesty. Teraz już znamy jego miejsce pochówku.

Duchowny zmarł w piątek, miał 84 lata. Był oskarżany o molestowanie kleryków i księży. W konsekwencji kościół zabronił mu głoszenia kazań.

Biorąc pod uwagę przeszłość hierachy, informacja o jego potencjalnym pochówku w katedrze poznańskiej, wzbudziła ogromne kontrowersje, również wśród duchownych. Ks. Daniel Wachowiak opublikował w tej sprawie petycję, skierowaną do abp Głódzia.

Abp Marek Jędraszewski: homoseksualista może zostać zbawiony. Nie zgadniecie, gdzie jest haczykAbp Marek Jędraszewski: homoseksualista może zostać zbawiony. Nie zgadniecie, gdzie jest haczykCzytaj dalej

Jako wierni i kapłani Kościoła, a wśród nich także ofiary działań zmarłego, czujemy zgorszenie zaistniałą sytuacją i zwracamy się do Waszej Ekscelencji z apelem - mogliśmy przeczytać w petycji.

Pogrzeb abp Paetza: duchowny nie został pochowany w katedrze

Abp Stanisław Gądecki, na specjalnie powołanej konferencji prasowej ujawnił, że trumna z ciałem abp Juliusza Paetza przewieziona została na cmentarz św. Antoniego w Starołęce.

W czasie samej Mszy Pogrzebowej, drzwi bazyliki archikatedralnej, były szczególnie chronione.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Tadeusz Rydzyk sprofanował wizerunek Matki Boskiej? Kultowe zdjęcie

2. Będzie zabawa. Wiemy, ile Tadeusz Rydzyk zapłacił za organizację hucznych urodzin Radio Maryja

3. PiS zareaguje? Papież Franciszek porównuje współczesnych polityków do III Rzeszy

4. Ksiądz przyznał się do molestowania uczennic. Parafianie go bronią. "Małe paproki same do niego lecą"