Odbył się pogrzeb pogryzionego przez psy dziecka z Przemyśla. Unsplash.com/panyawat auitpol
Źródło: Unsplash.com/panyawat auitpol
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 8 Października 2020

Na pogrzebie 12-latka zagryzionego przez amstaffy padły niezwykle poruszające słowa. Trudno powstrzymać emocje

Kiedy media obiegła informacja, że w Przemyślu dziecko zostało pogryzione przez amstaffy, nikt nie liczył, że niedługo odbędzie się pogrzeb. Niestety w środę rodzina i najbliżsi zgromadzili się w kościele, aby po raz ostatni towarzyszyć 12-latkowi. W czasie ceremonii padło wiele poruszających słów.

W środę miał miejsce pogrzeb 12-letniego Kamilka, którego niespodziewanie zaatakowały psy kolegi. W mieszkaniu nie było dorosłych, a dziecko weszło do mieszania tylko w celu napicia się wody. Własne wtedy doszło do tragedii i psy w rasie podobnej do amstaffów zadały dziecku śmiertelne rany szyi. Słowa, jakie padły w czasie ceremonii pogrzebowej były wyjątkowo poruszające. Sam pogrzeb również zgromadził tłumy, a widząc małą trumnę trudno powstrzymać się od łez.

Spektakularna wpadka na żywo w Spektakularna wpadka na żywo w "Dzień Dobry TVN". Prowadzący nie mogli powstrzymać salw śmiechu, przypominamyCzytaj dalej

W Przemyślu odbył się pogrzeb chłopca pogryzionego przez amstaffy

Rodzina pożegnała małego Kamilka, którego pogrzeb zebrał najbliższych oraz kolegów i koleżanki ze szkoły wraz z nauczycielami. Ogrom tej tragedii jest po prostu wstrząsający. Nikt nie spodziewał się, że sytuacja przybiera tak dramatyczny obrót. 12-latek natychmiastowo otrzymał pomoc, a lekarze niezwłocznie go zoperowali licząc, że rany szarpane szyi nie okażą się śmiertelne. Niestety mimo wysiłku medyków chłopiec z Przemyśla zmarł. W środę odbył się pogrzeb. Zdjęcia z ceremonii poruszają, gdyż rodzina zdecydowała się na zastosowanie nie bez powodu białej kolorystyki. Słowa, jakie padły w czasie mszy świętej w kościele św. Józefa w Przemyślu na długo zostaną w pamięci wszystkich.

Gwiazdor serialu Gwiazdor serialu "Klan" Jacek Borkowski przekazał, że jest gejem. Okazało się, że celowo skłamałCzytaj dalej

Słowa księdza wypowiedziane na pogrzebie 12-letniego Kamilka były bardzo symboliczne

- Naturalnym jest, że wiatr strąca suche liście z drzew, ale dramatem jest, kiedy porywa młode listki - przykro zauważył ksiądz odprawiający ceremonię pogrzebową. Rodzina i najbliżsi zgromadzeni w kościelnych ławach, nie mogą pogodzić się, że chłopczyk nie będzie mógł dorosnąć i przeżyć wszystkich przygód, które na niego czekały. Ostatnie pożegnanie Kamilka pełne było wzruszających momentów, a łzy nie przestawały płynąć po policzkach.

- Rodzice nie powinni nigdy iść za trumną dziecka, powinno być inaczej. Kamil dopiero wchodził w swoje życie. Rodzice mieli wobec niego tyle planów i marzeń. Cieszyli się z urodzin potem z radością patrzyli, jak dorastał, stawiał pierwsze kroki, poznawał kolegów, poszedł do szkoły. Teraz wszystko prysło - kontynuował swoją wypowiedź w czasie kazania ksiądz. Jednocześnie uczniowie żegnający szkolnego kolegę mogli usłyszeć motto swojego patrona, gdyż ksiądz zwrócił uwagę na to, jak aktualne wydaje się ono w tym tragicznym momencie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. W nieludzki sposób zabito kota. Nie da się opisać, co zrobili z nim później
2. Udające się 100 na 100 razy ciasto bez pieczenia. Żadne inne mu nie dorównuje, smakuje bajecznie
3. Gwiazdor TVP uległ tragicznemu wypadkowi. Dramatyczny apel o pomoc, nie jest dobrze

Pochowano pogryzione przez psy dziecko, lekarze nie zdołali go uratować

Biała kolorystyka wybrana przez rodziców zmarłego dziecka nie była przypadkowa. W czasie pogrzebu chcieli oni podkreślić niewinność swojego syna, który nadal cieszył się dziecięcą niewinnością. Portret wykonany w trackie szkolnych zdjęć, stojący przy trumnie, również obramowany został na biało. Ksiądz zwrócił się również do rówieśników zmarłego chłopca i zacytował słowa patrona szkoły, do której chodzi Kamilek.

- Zostaje tylko powtórzyć za patronem szkoły, gdzie chodził Kamil: "śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą". A niektórzy za szybko; jak Ty Kamilu - zauważył duchowny stojący przy ambonie. Rodzinie i najbliższym składamy najszczersze kondolencje.

Wszyscy klienci Banku Millennium powinni wiedzieć. Mogliście nie zauważyć bardzo ważnych zmian, były konieczneWszyscy klienci Banku Millennium powinni wiedzieć. Mogliście nie zauważyć bardzo ważnych zmian, były konieczneCzytaj dalej

Źródło: SuperExpress

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Policjanci już wystawiają mandaty na 500 zł. Dają tylko jedną szansę
  2. CBA weszło do warszawskiego ratusza. Chodzi o korupcję, będzie śledztwo
  3. Sośnierz wulgarnie obraża 17-letnią ofiarę gwałtu, internauci oburzeni. O co chodzi?
  4. Wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej jest zmartwiona sytuacją LGBT w Polsce. "Widać niepokojący trend. Będziemy się przyglądać"
  5. Porażające zdjęcie ze ślubu. Ból i cierpnie są słowami, które nie mogą oddać, co wydarzyło się z panną młodą
  6. Nietypowy wypadek w Rudzie Śląskiej. Kto ponosi winę? - Wideo