Pogoda na Boże Narodzenie 2019. https://pixabay.com/pl/photos/winter-wonderland-zim%C4%85-krajobraz-2471353/
Źródło: https://pixabay.com/pl/photos/winter-wonderland-zim%C4%85-krajobraz-2471353/
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 18 Grudnia 2019

Pogoda na Boże Narodzenie 2019. Czy możemy liczyć na śnieg?

Pogoda na Boże Narodzenie 2019. Jak co roku, w okolicach połowy grudnia wielu z nas gorączkowo sprawdza, czy w możemy liczyć na białe Boże Narodzenie. Niestety, wiele wskazuje na to, że o oszronionych, uginających się pod ciężarem śniegu gałęziach możemy jedynie pomarzyć.

Mimo że grudzień już jakiś czas temu odwiedził polskie ulice, warto pamiętać, że wciąż mamy kalendarzową jesień. Kalendarzowa zima rozpocznie się natomiast 22 grudnia. Wtedy właśnie wypada najkrótszy dzień w roku. Tego samego dnia rozpocznie się również w tym roku zima astronomiczna. Według przewidywań meteorologów zaczynająca się na ledwie dwa dni przed Bożym Narodzeniem zima nie zdąży się zdąży rozpędzić się na tyle, by zagwarantować nam białe święta.

Pogoda na Boże Narodzenie 2019. Święta bez śniegu

"Coraz bliżej święta", chciałoby się śpiewać wraz z Anną Szarmach. Meteorolodzy nie pozostawiają jednak wątpliwości: w święta nie powinniśmy liczyć na śnieg. Wszystko wskazuje na to, że między 24 grudnia a 1 stycznia słupki termometrów będą wskazywać około 5°C.

Zdrowotne właściwości świątecznej przyprawy. Wystarczy odrobinka dodana do daniaZdrowotne właściwości świątecznej przyprawy. Wystarczy odrobinka dodana do daniaCzytaj dalej

Zamiast opadów śniegu możemy liczyc na opady marznącego deszczu. Nocami możliwe będą niewielkie przymrozki. Ciśnienie powinno utrzymywać się na poziomie około 985 hPa.

Ludzie pragnący iście świątecznego klimatu po raz kolejny zatem będą musieli zadowolić się choinką i kolędami. Najbardziej wybrednym osobom pozostaje zaś śnieg w sprayu.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Dopłaty do remontów obejmą cały kraj. Zyska nawet 12 milionów Polaków

2. Smutne informacje. Katarzyna Dowbor nieuleczalnie chora

3. Tajemnicza choroba zabija palaczy e-papierosów? Wszystko, co wiemy do tej pory

4. Dla Tony`ego Halika rzuciła męża i podbiła świat. Po latach ujawniła, że jej życie nie było usłane różami

5. Polexit jednak realny? Przygnębiające badanie daje do myślenia

6. Rozpacz w rodzinie Don Vasyla. Nie ma już wyjścia