Pogoda przewidywana na dziś i na Święta nie należy do tych wymarzonych. IMGW wydało ostrzeżenie!. pxhere.comŹródło: pxhere.com
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 23 Grudnia 2019

Uważajcie na siebie. IMGW wydało ostrzeżenie, dotyczące pogody

Pogoda nie będzie nas dziś rozpieszczać. Niestety ciężko też liczyć na piękne, białe Święta, chociaż sypnęło śniegiem na południu kraju. Jednak czy zanosi się na mróz, aby ten utrzymał śnieg? Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia dla powiatu tatrzańskiego, dotyczące intensywnych opadów śniegu. W pozostałych regionach Polski należy spodziewać się gęstych mgieł i deszczu.

W powiecie tatrzańskim IMGW zapowiada na poniedziałek 23.12 intensywne opady śniegu. Przyrost śniegu ma wynieść od 25 do 35 centymetrów. W pozostałych częściach województwa małopolskiego przewidywane są również duże opady deszczu, a w reszcie kraju nie lepiej - również mokro i pochmurno, od południa aż po północ.

Kupiła kartkę świąteczną w Tesco. W środku znalazła przerażającą prośbęKupiła kartkę świąteczną w Tesco. W środku znalazła przerażającą prośbęCzytaj dalej

Pogoda: IMGW ostrzega przed deszczem i mgłą. A o białych Świętach możemy zapomnieć

Jak podaje serwis pogodynka.pl na wschodzie i południu Polski wydane zostały także ostrzeżenia pierwszego stopnia przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Intensywne opady deszczu prognozowane są w województwach mazowieckim, lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim, małopolskim i śląskim. W tych obszarach prognozowana wysokość opadów wyniesie do 25 mm do miejscami nawet 40 mm. W pozostałych regionach kraju również mokro. Przewidziane są przelotne opady deszczu i pochmurne niebo. Zapowiadane są także umiarkowane porywy wiatru. Nie zanosi się niestety na śnieg, a jeśli nawet, to temperatury są zbyt wysokie, by go utrzymać - tak więc tegoroczne Święta nie będą białe.

Dodatkowo w województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim i lubelskim przewidywane są gęste mgły. Według prognoz Instytutu Meteorologii Gospodarki Wodnej widoczność będzie w tych regionach ograniczona do 200 metrów, a lokalnie do 100 metrów.

W całym kraju przewiduje się temperatury w granicach 5-8°C na plusie.

Według prognozy IMGW w Wigilię i święta Bożego Narodzenia będzie również mokro i szaro, zamiast biało.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Paweł Królikowski zdradził, na co choruje? Fani przypominają jeden z jego ostatnich wywiadów

3. Poważne problemy TVP. Halny zniszczył scenę "Sylwestra Marzeń"

4. Tusk ujawnił treść wzruszającej rozmowy z córką. Wiemy, dlaczego nie wystartował w wyborach

5. Kamil Sipowicz zakochał się w fance Kory. Jest dużo młodsza

6. Ostatecznie przegrał walkę z chorobą. Rodzina przekazała smutne wieści, nie żyje Bogdan Bujak

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News