Pogoda. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 18 Lipca 2020

Pół kraju z pilnymi ostrzeżeniami Instytutu. Zrobi się niebezpiecznie, lepiej dobrze się przygotować

Pogoda w naszym kraju może wywołać niemałe szkody. Burze z gradem, porywisty wiatr oraz silne ulewy mogą dotknąć wielu z nas. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał pilne ostrzeżenia dla połowy Polski. Czego tym razem powinniśmy się spodziewać?

Od kilku miesięcy w naszym kraju mają miejsce skrajne anomalie pogodowe. Burze i silne deszcze powodowały największe szkody między innymi w Warszawie, na Podkarpaciu oraz na terenach należących do Małopolski. Miejscami dochodziło też do lokalnych podtopień. Ostatnia prognoza pogody już zaczyna się sprawdzać. 

Prywatne szczegóły ślubu Jacka Kurskiego trafiły do sieci. Pojawił się gość specjalny, zaskoczeni?Prywatne szczegóły ślubu Jacka Kurskiego trafiły do sieci. Pojawił się gość specjalny, zaskoczeni?Czytaj dalej

Pogoda w naszym kraju może stwarzać niebezpieczeństwo

Do sieci trafiło niesamowite zdjęcie ślubne sprzed 40 lat, wielu będzie zachwyconych. Poznajecie tę parę?Do sieci trafiło niesamowite zdjęcie ślubne sprzed 40 lat, wielu będzie zachwyconych. Poznajecie tę parę?Czytaj dalej

IMGW na Twitterze poinformowało, że nad Karpatami mają już miejsce lokalne ulewy. W ciągu 10 minut spadło aż 10 mm opadów. Instytut ostrzega przed burzami na terenach południowo-wschodniej Polski. "Burze występują nad Karpatami (od Bieszczad po Beskid Niski) oraz za wsch. granicą Polski. W rejonach burz są lokalnie ulewy do 10 mm/ 10 minut. W ciągu najbliższych godz. największe prawdopodobieństwo wystąpienia burz występuje na płd Polski oraz w rejonie od Polesia po Mazowsze" - czytamy we wpisie IMGW-BIP Meteo Polska. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Niepełnosprawny mężczyzna zawstydził turystów nad Morskim Okiem. Zdjęcie mówi więcej niż tysiąc słów
2. Surowe kary dla grzybiarzy. Z lasu wyjedziesz z koszem grzybów, ale może też z wysokim mandatem

Pogoda w Polsce wymusiła na IMGW wydanie pilnych ostrzeżeń. Dotyczą one nie tylko Małopolski czy Podkarpacia. Bieżące komunikaty pogodowe powinni obserwować też mieszkańcy województwa świętokrzyskiego, lubelskiego, wielkopolskiego oraz mazowieckiego. Instytut wskazuje, że mogą nastąpić tam zdarzenia sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Mogą one przyczynić się do licznych strat materialnych. Niekiedy może wystąpić zagrożenie zdrowia i życia.

Pogoda

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowa opłata już niedługo w Polsce. Wszyscy ją odczujemy
  2. Powiedział, co sądzi o TVP, a nadawca go pozwał. Dziś to telewizja musi zapłacić widzowi
  3. Podczas karmienia piersią przestała reagować. Luna miała tyko trzy dni
  4. Wybuch i pożar w Castoramie, klienci są ewakuowani. Ucierpiały zaparkowane pod sklepem samochody
  5. Kto może zastąpić Łukasza Szumowskiego? Potencjalni kandydaci
  6. Nasi sąsiedzi przywracają obostrzenia. Chodzi o region tuż przy polskiej granicy, mogą być problemy

Źródło: [Pogodynka.pl/IMGW]