Pogoda, jaka obecnie panuje nad Polską, nie daje powodów do radości.. wtv.pl
Źródło: wtv.pl
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 17 Maja 2020

Dziś i jutro może być niebezpiecznie, warto zachować wyjątkową ostrożność. Nadciąga niż znad Rosji

Pogoda, jaka obecnie panuje nad Polską, nie daje powodów do radości i nie przypomina iście wiosennej, jaka przystoi na maj. Nad Polskę nadciąga niż z północno-zachodniej Rosji, który ma negatywny wpływ na sytuację meteorologiczną w naszym kraju. Z zachodu napływa także wyż znad Atlantyku oraz polarne powietrze morskie.

Jak informują eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz PAP, to sprawia, że mieszkańców Polski czekają miejscami silne podmuchy wiatru, zachmurzenie, chłodne powietrze i deszcz. Najgorsza sytuacja panuje na północy kraju. Kto jeszcze powinien zachować szczególną ostrożność i gdzie możemy spodziewać się niespodziewanych, jak na maj, groźnych zjawisk atmosferycznych?

Uważaj, abyś nie dostał kolosalnego mandatu od jutra. Jak dotrzeć do fryzjera lub kosmetyczki?Uważaj, abyś nie dostał kolosalnego mandatu od jutra. Jak dotrzeć do fryzjera lub kosmetyczki?Czytaj dalej

Pogoda obecnie panująca w kraju nas nie rozpieszcza. Uważajcie na siebie

Niestety już do końca dnia w niedzielę panować ma pochmurna i deszczowa pogoda na terenie niemal całego kraju. Jak podaje IMGW, możliwe są dziś przelotne opady deszczu z towarzyrzącymi im porywami wiatru. W Tatrach synoptycy spodziewają się nawet opadów deszczu ze śniegiem i śniegu. Na wschodzie i południu Polski mogą wystąpić burze. Najgorsza sytuacja czeka jednak mieszkańców na północnej części kraju. Od rana jest zimno, pochmurno i deszczowo, temperatury w wielu rejonach sięgają zaledwie 11 do 13 stopni. Na północy kraju przez całą niedzielę wiać ma silny wiatr, nad samym morzem zachodni wiatr może osiągać prędkość od 50 km/h do nawet 70 km/h.

W nocy z niedzieli na poniedziałek sytuacja również nie ulegnie poprawie. Będzie pochmurnie, wietrznie, a na północy i północnym wschodzie Polski wystąpić mogą przelotne opady deszczu. Mogą pojawić się także lokalne mgły, które ograniczą widoczność do 400 m, zatem szczególną ostrożność i czujność powinni zachować kierowcy.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wiadomości TVP złamały wczoraj przepisy? Bulwersujące fragmenty programu
2. Rząd na ostatnią chwilę zmienił rozporządzenie. Chodzi o maseczki w restauracjach

Jak prognozują eksperci z IMGW, w poniedziałek 18 maja sytuacja niestety również nie ulegnie znacznej poprawie, jednak wiatr będzie tego dnia słaby i umiarkowany, wiejący z zachodu. Zachmurzenie zmiejszy się na południu kraju, a w pozostałych regionach Polski będzie umiarkowane i duże. Miejscami wciąż przewidziane są przelotne opady deszczu. Chłodne masy powietrza wciąż nie opuszczą mieszkańców północnych krańców Polski - można spodziewać się zaledwie ok. 11-12 stopni. Dla centrum kraju przewidziana jest temperatura ok. 15-17 stopni, a ok. 20-21 stopni Celsjusza dla południowej części kraju.

Wszystkiemu winien jest najbardziej niż napływający znad Rosji oraz chłodne, polarne powietrze morskie napływające z zachodu, a także wyż znad Atlantyku.

ZOBACZ TAKŻE:

   1. Ważna zmiana dla wielu Polaków. Niektórzy nie będą musieli poddawać się 14-dniowej kwarantannie
   2. Przeraźliwa wizja Jackowskiego. Już się zaczęło. Jasnowidz powiedział co stanie się w Warszawie
   3. Niewiarygodny skandal. Radny chce "utylizować bezdomne zwierzęta"
   4. Dziennikarze przyłapali Tadeusza Rydzyka. Jego imperium rozrasta się w ciszy
   5. Najnowszy sondaż prezydencki zmienia wszystko. Czy warto było dokonać zamiany kandydata?
   6. Stan zagrożenia może być wydłużony o kolejny miesiąc. Wiadomość potwierdził premier Hiszpanii

Źródło: IMGW / PAP / Fakt