pogoda ostrzeżenia. wtvŹródło: wtv
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 16 Lipca 2020

Jest już nad Polską. Wydano ostrzeżenia dla prawie całego kraju

Pogoda na najbliższe dni wywołała reakcję IMGW. Instytut opublikował ostrzeżenia przed burzami. Część kraju została również objęta alertem meteorologicznym dotyczącym burz z gradem.

Ostrzeżenia 1. stopnia obowiązują od 16 lipca. Zostaną wydane dla województw zachodniopomorskiego, lubuskiego, dolnośląskiego, śląskiego, opolskiego, małopolskiego, podkarpackiego, lubelskiego, podlaskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, wielkopolskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Dodatkowo, w części województwa zachodniopomorskiego oraz w całym województwie lubuskim wydano dodatkowy alert dotyczący burz z gradem.

Jarosław Kaczyński coś szykuje? Ujawniamy, kto odwiedzał prezesa PiS na NowogrodzkiejJarosław Kaczyński coś szykuje? Ujawniamy, kto odwiedzał prezesa PiS na NowogrodzkiejCzytaj dalej

Pogoda: zagrożenie 1. stopnia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej definiuje zagrożenie 1. stopnia (w 3- stopniowej skali) jako warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

Nagły protest w Warszawie. Polskie Babcie mają dość i wyszły na ulice, sytuacja, jakiej nie byłoNagły protest w Warszawie. Polskie Babcie mają dość i wyszły na ulice, sytuacja, jakiej nie byłoCzytaj dalej

Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania - ostrzega IMGW. Ekspeci zalecają wtedy ostrożność, potrzebę śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Tragedia w Warszawie. Miała przed sobą całe życie. Pijana wsiadła na hulajnogę 2. Płaca minimalna 2021 jednak w górę? Wiceminister się wygadał, padła konkretna kwota

To nie jedyne ostrzeżenie, jakie wydało ostatnio IMGW. Pomimo opadów deszczu w ostatnich tygodniach niektóre rejony Polski nadal zmagają się z suszą hydrologiczną. Najbardziej poszkodowane są województwa wielkopolskie i zachodniopomorskie.

Źródło: IMGW

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Za sklepem leżało ciało mężczyzny. Porażające odkrycie na Mazowszu
  2. Duda otrzymał maila z ogólnodostępnej domeny. W Kancelarii Prezydenta się nie zorientowali
  3. RMF Nieoficjalnie: Jest termin rekonstrukcji rządu. Padły nazwiska do dymisji
  4. Jaką emeryturę naprawdę dostają zakonnice? Znamy szczegóły, nie da się ich porównać ze świadczeniami księży
  5. Bosak w II turze nie poparł oficjalnie żadnego z kandydatów. Ale już w czerwcu dał do zrozumienia, na kogo zagłosuje
  6. Skandal na zachodzie Polski. 7 osób zatrzymanych. Mieli związek z oburzającymi czynnościami

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News